Šport > Euro 2020
182 ogledov

Srbi naprej po podaljšku, za BiH usodne enajstmetrovke, Makedonci izločili Kosovo

Sergej Milinković-Savić Norveška Srbija Euro 2020 Epa Sergej Milinković-Savić je zabil svoja prva gola za Srbijo.
V četrtkovem večeru je bilo odigranih osem tekem v dodatnih kvalifikacijah za nogometno evropsko prvenstvo.

Srbija je na dramatičnem obračunu v Oslu po podaljšku premagala Norveško (1:2). Srbi so povedli v 81. minuti, Skandinavci izenačili v 88., usodni zadetek pa je v 102. minuti dosegel Sergej Milinković-Savić. Ta je zabil že uvodni gol za Srbijo, kar je bil njegov sploh prvi reprezentančni zadetek, potem ko je v igro vstopil le nekaj trenutkov pred tem. Srbi se bodo v play-offu merili s Škoti, ti so v Glasgowu po 120 minutah brez golov dobili streljanje enajstmetrovk proti Izraelu (5:3).

V Sarajevu je Severna Irska proti Bosni in Hercegovini iztržila remi 1:1 po rednem delu in podaljšku, tako da so odločale enajstmetrovke. V njih so domači zgrešili dvakrat, gostje le enkrat in se veselili napredovanja (4:5). Za nastop na evropskem prvenstvu se bodo Severni Irci borili s Slovaki, ti so, prav tako po strelih z bele točke, v Bratislavi ugnali Irce (4:2).

Severna Makedonija Kosovo Euro 2020 | Avtor: Epa Epa

Severna Makedonija je v Skopju porazila sosednje Kosovo (2:1). Vsi goli so padli v prvem polčasu, odločilnega je z glavo zabil Darko Velkovski v 33. minuti. Makedonci se bodo za nastop na Euru 2021 v gosteh pomerili z Gruzijo, ta je tokrat v Tbilisiju ugnala Belorusijo (1:0) z zgodnjim golom iz enajstmetrovke.

V Sofiji je Madžarska zanesljivo ugnala Bolgarijo (1:3) in si priigrala play-off obračun proti Islandiji. Slednja je na domačem igrišču porazila Romunijo (2:1), oba gola za otočane je prispeval Gylfi Sigurðsson.