1971 ogledov

Favoriti obračunali, Roglič na stopničkah

Primož Roglič Vuelta Reševalni pas/Twitter
Na dirki po Španiji so kolesarji opravili z drugo etapo. Med glavnimi akterji je bil tudi slovenski favorit Primož Roglič.

Druga etapa Vuelte je na hriboviti trasi prinesla nekaj pretresov. Že v uvodnih kilometrih je, brez hujših posledic, padel Slovenec Luka Mezgec.

Luka Mezgec Vuelta padec Kaj se dogaja?! Šport Neverjetno: na Vuelti padel še tretji Slovenec!

Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je v drugi etapi dirke po Španiji osvojil tretje mesto in nadoknadil večino v soboto izgubljenega časa. Etapne zmage se je razveselil Kolumbijec Nairo Quintana, pred Slovencem je končal še Irec Nicolas Roche, ki je prevzel rdečo majico vodilnega v skupnem seštevku. Slovenski uspeh je dopolnil Tadej Pogačar (UAE Emirates), ki je končal na osmem mestu. Zaostal je 37 sekund.

Roglič se je skupaj s Kolumbijcema Rigobertom Uranom in Nairom Quintano, Ircem Nicolasom Rochom, Špancem Mikelom Nievejem in Italijanom Fabiem Arujem odpeljal naprej na vrhu zadnjega vzpona dneva na Puig Llorenco. Hitro so si prikolesarili dobrih deset sekund prednosti. V ozadju se je na čelo zasledovalne skupine postavil vodilni v skupnem seštevku Kolumbijec Miguel Angel Lopez, brez pomoči ostalih kolesarjev okrog njega pa se je razlika začela hitro povečevati.

Tri kilometre pred ciljem se je za pospeševanje povsem spredaj odločil Quintana in se veselil s petimi sekundami prednosti pred Rochom in Rogličem. Zasavec, član nizozemske ekipe Jumbo-Visma, se je vrnil med najboljše v skupnem seštevku, zaseda šesto mesto.

Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je osvojil 30. mesto, zaostal je 1:43 minute. Zadnji vzpon je prevozil tik za najboljšimi, a je nato ostal v skupini za favoriti, v njej pa pravega sodelovanja ni bilo, zato se za višja mesta ni mogel boriti. Preostala Slovenca, oba člana Bahrain-Meride, sta zaostala nekoliko več. Luka Pibernik je na 141. mestu zaostal 13:27 minute, Domen Novak na 166. pa 18:26 minute.

Velik udarec je doživela ekipa Ineos. Kolesarja, ki sta bila predvidena za boj za najvišja mesta, Britanec Tao Geoghegan Hart ter Nizozemec Wout Poels, sta izgubila devet minut in 51 sekund.

jumbo visma Neverjetno Šport Razkrit bizaren razlog za Rogličev padec

V primerjavi s tekmeci za najvišja mesta ima Roglič za Lopezom tri sekunde zaostanka, za Uranom zaostaja 28 sekund, za Quintano pa 34. Pogačar je skupno 23. (+1:40), Mezgec 31. (+1:57). Pibernik je 137. in Novak 172.