17 ogledov

Greipel odsprintal do nove zmage

tour
1/4
Tudi peto etapo kolesarske dirke po Franciji od Rouena do St. Quentina (196,5 kilometra) je odločil sprint glavnine, v katerem je bil tako kot dan prej najhitrejši Nemec Andre Greipel. Kolesar Lotta je imel na koncu več moči od Matthewa Gossa, tretje mesto je osvojil Juan Jose Haedo. Znova nekaj padcev.

V sprintu, na katerega je vplival tudi skupinski padec dva kilometra pred ciljem, je Borut Božič zasedel 13., Jani Brajkovič (oba Astana) pa 16. mesto. Z nekaj zaostanka sta v cilj prikolesarila tudi Kristijan Koren (Liquigas) in Grega Bole (Lampre), ki pa sta zaradi padca dobila čas zmagovalca.

"To je bil eden najtežjih, a tudi najlepših sprintov v karieri. Bil sem tik za padcem, a na srečo je bila poleg mene ekipa, Greg Henderson me je povlekel do najboljših. Da se izogneš padcu, moraš imeti mešanico sreče in dobrega dela ekipa. Mi se jim do zdaj uspešno izogibamo," je po svoji tretji zmagi na Touru dejal 29-letnik iz Rostocka, za katerega je bila to že 15. zmaga v letošnji sezoni.

V skupnem seštevku ni prišlo do sprememb. Še vedno vodi Švicar Fabian Cancellara (Radioshack), sedem sekund za njim sta Britanec Bradley Wiggins in Francoz Sylvain Chavanel. Brajkovič je z zaostankom 22 sekund na 13. mestu.