1696 ogledov

Odločil šprint, Mohorič v ospredju

dirka po Poljski Reševalni pas/Twitter
Odvila se je prva etapa dirke po Poljski.

Nemec Phil Bauhaus (Bahrain Victorious) je zmagal v prvi etapi 78. kolesarske dirke po Poljski. Od Lublina do Chelma (216,4 km) je bil v ciljnem sprintu drugi Kolumbijec Álvaro Hodeg (Deceuninck-QuickStep), tretji pa Francoz Hugo Hofstetter (Israel Start-Up Nation). Na devetem mestu je uvodno etapo po Poljski končal najboljši Slovenec Matej Mohorič (Bahrain Victorious).

Današnji zmagovalec Bauhaus je dobil tudi prvo in peto etapo letošnje dirke po Sloveniji, lani je zmagal na dirki po Saudski Arabiji.

primož roglič Slovenska asa Šport Uradno potrjen naslednji korak Rogliča in Pogačarja

Druga etapa bo v torek potekala med Zamoščem in Przemyšlom v skupni dolžini 200,8 km. Zmagovalec bo znan po sedmi etapi, ki bo 15. avgusta potekala od mesta Zabrze do Krakova (145,1 km).