79 ogledov

Kopitarjevi Kralji nadaljujejo odlični niz

Los Angeles Kings Profimedia
Kralji do šeste zaporedne zmage.

Hokejisti Los Angeles Kings so še podaljšali svojo zmagovito serijo v severnoameriški profesionalni ligi NHL. V svoji dvorani so s 3:1 premagali drugouvrščeno ekipo zahodne konference, Colorado Avelanche, kar je bila že njihova šesta zaporedna zmaga.

Kljub temu pa Anže Kopitar, ki tokrat ni prispeval točke, in druščina še vedno zasedajo zadnje mesto v zahodni konferenci.

Kralji so si zmago tlakovali v prvi tretjini, ko so v dobri minuti dosegli dva gola. Povedli so z golom Austina Wagnerja, vodstvo je povišal Mikey Anderson, dosegel je svoj prvi gol v dresu Los Angelesa. Na začetku tretje tretjine so gosti znižali zaostanek, a je domačo zmago slabih šest minut pred koncem potrdil Alex Iafallo.

"Ne vem, kakšno je bilo vzdušje, ko so izgubljali. Takrat me ni bilo, zdaj pa smo veseli in razposajeni. Uživamo v hokeju, zmagujemo, smo sproščeni, kar se vidi tudi na igrišču. Bili smo precej boljši tekmeci, serijo dobrih iger in zmag pa želimo nadaljevati," je po tekmi dejal Anderson, da pa so domači resnično zmagali zasluženo, je potrdil vratar gostov, Čeh Pavel Francouz, ki je z 32 obrambami preprečil hujši poraz svojega moštva: "Slabo so začeli sezono, a zdaj so povsem drugačna ekipa. Odlični so v obrambi in nevarni v napadu. Uresničila se je bojazen, da bo to težka tekma, res so bili boljši."

Los Angeles bo naslednjo tekmo odigral v noči iz srede na četrtek, ko bo gostil Ottawo.

Colorado je s porazom v Kaliforniji zapravil priložnost, da se na samem vrhu zahodne konference izenači s St. Louisom. Prvaki so namreč pred tem v domači dvorani z 1:2 izgubili proti Floridi, ki je osvojila pomembni točki v boju za uvrstitev v končnico.

"To je najlepši čas v letu. Pritisk je ogromen, a to nam ustreza, saj se z njim znamo spoprijeti. To smo dokazali tudi danes. Trdo delamo, še več kot na začetku sezone, a ne smemo se ustaviti. Smo blizu mesta, ki vodi v končnico, priložnosti pa ne smemo zapraviti," je bil po zmagi nad branilci naslova ponosen Brett Connolly, ki je postavil končni izid.

Ruski superzvezdnik Aleks Ovečkin se je z 48. golom v sezoni na vrhu najboljših strelcev spet izenačil s Čehom Davidom Pastrnakom, toda njegov Washington je v Buffalu iztržil le točko, saj je z 2:3 izgubil po kazenskih strelih. Gosti so v rednem delu že zaostajali z 0:2, a so si v zadnji tretjini, v kateri je poleg Ovečkina v polno zadel še njegov rojak Dimitrij Orlov, priborili podaljšek. V njem golov ni bilo, zato so zmagovalca odločili kazenski streli, odločilnega je zadel Čeh Dominik Kahun, pred tem je za Buffalo mrežo zatresel še Šved Rasmus Dahlin. Ovečkin je bil pri kazenskih strelih neuspešen, edinega za goste je zadel še en Rus Jevgenij Kuznjecov.

Tudi Arizona je v Winnipegu vodila z 2:0, na koncu pa ostala povsem praznih rok, domači so zmagali s 4:2 in na sedmem mestu zahodne konference tokratnim tekmecem ušli na štiri točke prednosti.

V Edmontonu, kjer domači zvezdnik Connor McDavid zaradi bolezni ni igral, si je Vegas priboril zmago v podaljšku, odločilni gol za 3:2 je dosegel Shea Theodore. Da so domači sploh osvojili točko, je najbolj zaslužen vratar Mikko Koskinen, zbral je kar 45 obramb.

* Izidi:
Buffalo Sabres - Washington Capitals    3:2 (kazenski streli)
Winnipeg Jets - Arizona Coyotes         4:2
St. Louis Blues - Florida Panthers      1:2
Edmonton Oilers - Vegas Golden Knights  2:3 (podaljšek)

4. Winnipeg      36  28    6  212:201   78
5. Minnesota     35  27    7  220:220   77
6. Nashville     34  26    8  211:215   76
7. Chicago       31  30    8  206:216   70