12 ogledov

Barça z odličnim Lorbkom nadigrala CSKA

evroliga cska barcelona erazem lorbek aaron jackson EPA
V Olimpijini skupini A je Cantù doma s kar 27 točkami razlike ugnal Fenerbahçe. Erazem Lorbek v odločilnih trenutkih zadeval v Moskvi in skupaj z Navarrom popeljal Barço do visoke zmage. Zoran Dragić je za Unicajo odigral 25 minut.

Cantù je začel odločno in si že v prvi četrtini priigral enajst točk prednosti, Italijani pa se nato niso več ozirali nazaj. Dobili so še preostale tri četrtine in na koncu Fenerbahče premagali za kar 24 točk.

V skupini B je prvo mesto najbrž rezervirano za Maccabi, ki je tokrat tesno slavil proti berlinski Albi. Morda bi Izraelcem načrte lahko pokvarila le Unicaja, za katero je Zoran Dragić pri zmagi nad moštvom Élan Chalon na igrišču preživel 25 minut in dosegel pet točk s 25-odstotnim metom iz igre. V skupini C je pirejski Olympiacos zanesljivo premagal Emporio Armani v gosteh.

evroliga cska barcelona ante tomić saša kaun | Avtor: EPA EPA
V skupini D sta bila na delu dva slovenska košarkarja in oba sta slavila zmago v gosteh. Gašper Vidmar je za Bešiktaš proti litovski ekipi Lietuvas Rytas v 15 minutah dosegel zgolj dve točki, veliko bolj učinkovit pa je bil Erazem Lorbek. Ta je v dvoboju do tega kroga neporaženih ekip v Moskvi za svojo Barcelono dosegel 15 točk v 27 minutah, zadeval pa je v pomembnih trenutkih.

V prvi četrtini je Lorbek dosegel devet točk in bil najbolj zaslužen za to, da CSKA ni ušel na občutnejšo razliko. V drugem delu igre je štafetno palico iz njegovih rok prevzel Juan Carlos Navarro, ki je Katalonce popeljal do vodstva ob polčasu (35:38). V tretji četrtini sta Navarro in Lorbek pri vodstvu gostov za 2 točki zadela zaporedni trojki, "Blaugrana" pa je ta del tekme zaključila z delnim izidom 17:4 in si praktično že priigrala neulovljivo prednost, ki jo je seveda znala ubraniti.