54 ogledov

Blažić s soigralci izgubil

Jaka Blažič
Gostujoči poraz za Katalonce.

V četrtkovih tekmah 19. kroga evrolige je od slovenskih košarkarjev igral le Jaka Blažič; z Barcelono je gostoval pri Maccabiju v Tel Avivu in izgubil s 83:99.

Blažič je za katalonsko ekipo odigral 15:49 minute in v tem času dosegel sedem točk, v svojo statistiko pa je dodal je še šest skokov. S 13 točkami je bil sicer najboljši strelec Barcelone Pau Ribas, pri zmagovalcih pa sta jih po 15 dosegla Johnny O'Bryant in Scottie Wilbekin. Barcelona je slabo igrala v drugi in tretji četrtini, v katerih je dosegla le 32 točk, po zaostanku z 52:85 pa je v zadnji le ublažila poraz.

Tekme preostalih treh slovenskih košarkarjev v najmočnejšem evropskem tekmovanju bodo v petek. Real Madrid Klemna Prepeliča in Anthonyja Randolpha bo gostoval pri Budućnosti iz Podgorice, Armani Olimpia Milano Alena Omića pa pri Baskonii Vitorii.