186 ogledov

Boleč poraz Olimpije, velika zmaga Primorske

Marko Jagodić Kuridža Crvena zvezda Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
Letošnji redni del regionalne košarkarske lige se bliža koncu.

Cedevita Olimpija je doživela boleč poraz v boju za uvrstitev med prve štiri ekipe. Na gostovanju v Beogradu je morala priznati premoč neposrednemu tekmecu na lestvici Crveni zvezdi, ki je slavila z 88:73.

Ljubljančani ostajajo pri dvanajstih zmagah, Crvena zvezda jih ima zdaj trinajst, v igri za polfinale pa je tudi Mornar, ki ima prav tako dvanajst zmag in bo tekmo 20. kola igral v ponedeljek proti Budućnosti, ki je druga z izkupičkom 14-5. Prvi s 16-4 je Partizan. Cedevita Olimpija bo v ponedeljek, 9. marca gostila Budućnost, v zadnjem krogu (14. 3.) pa jo čaka gostovanje pri Krki v Novem mestu.

Cedevita Olimpija je bila v srbski prestolnici brez možnosti za zmago. V startu tekme je zaostala z 0:8, po prvi četrtini so imeli domači že 17 točk prednosti, to pa so nato ti brez pretiranega napora tudi zadržali.

Mikael Hopkins je bil edina svetla točka; 18 točk, 8 skokov. Ostali igralci Cedevite Olimpije, ki so prišli do dvomestnih številk, so večino točk dosegli, ko je bila tekma že odločena.

Marko Jagodić-Kuridža Postal spletni hit Šport Zvezdnik Crvene zvezde šokiral v finalu: "Kdo je najboljši? Primorska!"

Koper Primorska Cibona | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Koper Primorska tudi dobra dva meseca po odhodu večine nosilcev ostaja v igri za uvrstitev v polfinale. Dva kroga pred koncem rednega dela je pred praznimi tribunami dvorane Bonifika z neverjetno trojko Marka Lukovića v zadnji sekundi tekme premagala Cibono z 79:78.

Zaradi bojazni pred okužbo s koronavirusom so bili gledalci prikrajšani za izjemen zaključek zanimivega srečanja, v katerem so Koprčani dvakrat vstali od mrtvih. Prvič v zadnjih šestih minutah, ko so z delnim izidom 13:0 izničili enajst točk prednosti Cibone, drugič pa v zadnjih sekundah.

Zagrebčani, ki so po vodstvu 71:60 tri minute pred koncem zaostajali z 71:73, so imeli dve točki že v žepu, saj so pol minute pred koncem vodili z 78:73. Na tri točke zaostanka je zmanjšal Nejc Barič, žogo za zmago pa je dve sekundi pred zaključkom imel slovenski reprezentant pri Ciboni Matic Rebec. Pri dveh točkah prednosti je stopil na črto prostih metov. Prvega je zgrešil, drugega je namerno poslal v tablo, odbitek pa je ujel Marko Luković in po dveh korakih žogo s svoje polovice oziroma več kot dvajsetih metov zalučal proti košu in zadel.

Koprčani, ki so tako zabeležili četrto zmago v zadnjih petih krogih, imajo dvanajst zmag, v zadnjih dveh krogih pa jih čaka gostovanje pri zadnjeuvrščenem Zadru ter domača preizkušnja z Igokeo, ki nima več tekmovalnih ambicij.

Koronavirus v Italiji Slovenski prvaki Šport Ni vstopa! Zaradi koronavirusa prvič na udaru tudi slovenske športne prireditve