86 ogledov

Boleča poraza za slovenska kluba

KK Krka Cibona Reševalni pas/Twitter
V Kopru in Novem mestu sta bili odigrani tekmi 4. kola regionalne košarkarske lige.

Novomeška Krka je na svojem parketu po slabi zadnji četrtini izgubila z zagrebško Cibono (63:80). Slednja je vpisala prvo zmago.

Cibona je bila v prednosti večino tekme in je na koncu zasluženo prišla do visoke zmage. Novomeščane je namreč nadigrala v vseh pogledih, predvsem pa ni imela toliko nihanj v igri kot domači. Ti so dobro odigrali le drugo četrtino, ki so jo dobili z 29:18, v preostalih treh pa so skupaj dosegli zgolj 34 točk.

Zadnjo priložnost za ugodnejši razplet so Novomeščani zapravili v zadnjih petih minutah. Tedaj so za tekmecem zaostajali le štiri točke pri izidu 63:67, vendar do konca tekme niso več dosegli koša.

Jaka Blažič Cedevita Olimpija Gran Canaria Olimpija Šport Grki odpovedali prihod v Ljubljano

Primorska Koper Zadar ABA | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Dvoboj ekip Primorske in Zadra, ki v uvodnih treh krogih nista zmagala, je zasluženo dobil Zadar (55:77). Imel je širši nabor igralcev, več razpoloženih posameznikov, predvsem pa je prepričljivo dobil bitko pod obročema. V skoku so bili Dalmatinci boljši z 39:27.

Koprčani so v prvem polčasu še držali priključek, dokončno pa jim je tekma ušla iz rok v tretjem delu, ko so gostje naredili dvomestno razliko. V 25. minuti so povedli 45:33, v 33. pa so imeli že 14 točk naskoka.

Zadar je v napadu ujel 15 žog, zadel je deset trojk in za dve točki metal 50-odstotno. Koper Primorska je na drugi strani izgubila devetnajst žog, njen skupni met je bil 38,5-odstoten, iz sivega povprečja pa je izstopal le Luka Vončina z 19 točkami (trojke 4:7).