Bryant prebral misli Bostona

los angeles lakers boston celtics bryant
1/4
Reuters
Največ nedeljske pozornosti v ligi NBA je bilo seveda deležno novo nadaljevanje večnega rivalstva med zasedbama Los Angeles Lakers in Boston Celtics. Slavili so Jezerniki s 97:94. Super večer Gorana Dragića: 20 točk in osem podaj.

Kobe Bryant je vedel, da bo večina Bostonovih igralcev pričakovala njegov zadnji met, zato je predlagal, naj ga izvede Andrew Bynum. In ga tudi je. Uspešno. Omenjena sta bila tudi sicer glavna krojača zmage. Bryant je zbral 26 točk (10 v zadnji četrtini) in sedem podaj, Bynum pa je imel na računu 20 točk in 14 skokov. "Videl smo vnovični primer, kako Kobe zaupa Andrewu. Razvoj njegovih iger kaže, kako napravi te raznolike, da bi nas popeljal na vrh," je po srečanju dejal Derek Fisher.

Boston je v lovu na izenačenje zgrešil dve trojki – Paul Pierce in Rajon Rondo. Slednji je dosegel 24 točk in 10 podaj za Kelte, ki so v drugi četrtini zaostajali že za 15, a se tri minute do konca tekme približali na minus pet. Ray Allen se je ustavil pri 17, Brandon Bass pa pri 15 točkah. "Težava je, da nismo ustavili nekaterih igralcev. Kobe je zadel nekaj težkih metov. Šlo pa je za eno tistih tekem, ki bi se lahko obrnila tudi v drugo smer," je povedal Pierce.

Super Gogi: 20 točk, 8 skokov

Goran Dragić je odigral eno boljših tekem v dresu Houstona. V 34 minutah je dosegel 20 točk, imel kar osem podaj, temu pa dodal še skok in ukradeno žogo. Toda to ni bilo dovolj za zmago njegove ekipe, ki je v Clevelandu izgubila s 107:118. Na domačem parketu sta se izkazala Antawn Jamison z 28 točkami in novinec Kyrie Irving, ki je zablestel v zadnji četrtini in pomagal Clevelandu do zmage.

Beno Udrih je igral 25 minut, dosegel 11 točk, zbral še štiri podaje ter skok in ukradeno žogo, njegov Milwaukee pa je slavil zmago v Torontu s 105:99. Največ sta k slavju Milwaukeeja, ki je bil zdesetkan zaradi poškodb, prispevala Ersan Iljašova z 31 točkami in 12 skoki ter Drew Gooden z 21 točkami.