271 ogledov

Čančar z brezhibnim metom iz igre prispeval k visoki zmagi

denver nuggets Profimedia
Slovenski reprezentant je v 17 minutah zadel vse tri mete iz igre (3/3) in prispeval šest točk k visoki zmagi Denver Nuggets nad Atlanto Hawks.

Košarkarji Denver Nuggets so v severnoameriški ligi NBA v Atlanti s 133:115 premagali Hawks. Za zmagovite goste je slovenski reprezentant Vlatko Čančar igral 17 minut, za šest točk je zadel vse tri mete iz igre in temu dodal dve podaji, eno izgubljeno žogo in tri osebne napake.

Novinec Bones Hyland je v olimpijskem mestu iz leta 1996 dosegel rekord kariere, 24 točk je zmogel kot rezervni igralec, Monte Morris je dodal 21 točk za Denver, Jeff Green in Nikola Jokić pa 20, slednji je imel še deset skokov.

Nuggets so zabeležili najvišjo zmago v sezoni, prevlado so prevzeli v drugi četrtini, ki so jo dobili s 43:28. Za Hawks, ki so dobili pet tekem v gosteh zapored, a doživeli šesti poraz v nizu doma, je Trae Young zbral 34 točk in 10 podaj, John Collins pa 20 točk in 10 skokov.

Denver bo naslednjo tekmo igral v Brooklynu z Nets v noči na ponedeljek po slovenskem času, ko se bodo Dallas Mavericks Luke Dončića pomerili v Minnesoti, nato pa pa proti Timberwolves v noči na sredo doma odigrali še povratni dvoboj.

Nets so vodilno moštvo vzhodnega dela lige, sedmi na zahodnem je Denver, ki ima 15 zmag in 14 porazov, sledi Dallas z zmago manj, deveta je Minnesota, ki je doma Los Angeles Lakers premagala s 110:92. Karl-Anthony Towns je dosegel 28 točk in 10 skokov za tretje slavje Timberwolves v nizu. Za Lakers, ki so v tretji četrtini ostali brez Anthonyja Davisa, ker si je poškodoval koleno, je zvezdnik LeBron James končal z 18 točkami.

Na zahodnem delu je na prvo mesto prišla ta čas najuspešnejša ekipa celotne lige, Golden State Warriors. V Bostonu je Celtics premagala s 111:107 in ima ob petih porazih 24 zmag, eno več od tokrat prostega Phoenixa, ki ima tudi pet izgubljenih dvobojev v sezoni. Stephen Curry, v četrtek je postavil rekord NBA po številu doseženih trojk, je s 30 točkami vodil zasedbo iz zlate dežele do slavja v Bostonu.

Milwaukee Bucks so izgubili brez Khrisa Middletona ter prvega igralca Grka Giannisa Antetokounmpa. Branilce naslova prvaka NBA so v New Orleansu premagali Pelicans s 116:112. So pa igralci Portland Trail Blazers končali niz sedmih tekem brez zmage, s 125:116 so ugnali Charlotte Hornets.

Miami Heat je na krilih Maxa Strusa (32) in Gabeja Vincenta (27) s 115:105 v Orlandu premagal Magic, ki so ostali z 12 igralci zaradi zdravstvenih protokolov covida-19. San Antonio Spurs so bili v Salt Lake Cityju boljši od Utah Jazz s 128:126, Memphis Grizzlies pa so s 124:105 tudi v gosteh nadigrali Sacramento Kings.