156 ogledov

Cedevita Olimpija nadaljuje veliki zmagoviti niz

Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 7. krogu evropskega pokala (skupina C) premagali Brescio s 73:62 (19:20, 38:26, 51:43).

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili tretjo zaporedno zmago v evropskem pokalu in ostajajo v igri za napredovanje med šestnajst najboljših ekip. V Stožicah so premagali italijansko Brescio s 73:62.

Do konca prvega dela sta še dva kroga, Ljubljančani pa za uvrstitev med prve štiri v skupini potrebujejo še vsaj eno zmago. Po tritedenskem premoru bodo gostovali v Franciji pri Nanterru, v zadnjem krogu 18. decembra pa bodo gostili Joventut.

Ljubljančani imajo zdaj zmago manj kot Italijani, vendar boljše medsebojno razmerje, saj so danes zmagali z višjo razliko, ko so izgubili na prvi tekmi, in eno več kot Francozi, ki bodo igrali jutri. Po štiri zmage in tekmo manj imata Joventut in Darušafaka, na prvem mestu s 5-2 pa je Kazan, ki bo v sredo gostil Nanterre.

Izjemno pomembna zmaga je hkrati najdaljši niz tekem brez poraza Cedevite Olimpije v tej sezoni. Ob treh uspehih v evropskem pokalu imajo zmaji še dve zmagi v ligi Aba, kar pomeni, da so nazadnje izgubili 2. novembra.

Danes so bili zelo motivirani in zmaga ni bila vprašljiva, bolj napeto je bilo okoli končne razlike. Italijani so se namreč dve minuti pred koncem približali na vsega šest točk zaostanka.

A najprej je Ryan Boatright dosegel štiri točke v nizu, 17 sekund pred koncem, ko je bila razlika še vedno šest točk, pa so gostje izgubili žogo. Codi Miller-McIntyre je napako kaznoval s polaganjem in zadetim dodatnim prostim metom za 71:62.

Omenjena Američana sta bila s štirinajstimi točkami tudi najboljša strelca Cedevite Olimpije. Boatright je imel ob metu 5:7 za dve točki še šest podaj, Miller-McIntyre pa sedem skokov. Dvomestna sta bila tudi Mikael Hopkins (12 točk, 7 skokov) in Filip Krušlin (11 točk, trojke 3:8), med strelce pa se je vpisalo vseh devet domačih igralcev, ki so stopili na parket.

* Dvorana Stožice, gledalcev 2000, sodniki: Hierrazuelo (Španija), Vilius (Litva), Lavrukin (Rusija).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 11 (2:2), Boatright 14 (4:4), Hopkins 12 (8:10), Murić 5 (0:2), Miller-McIntyre 14 (3:3), Blažič 1 (1:2), Stipanović 8, Simonović 2, Zirbes 6 (0:2).
* Brescia: Zerini 2 (0:2), Warner 2, Abass 10, Cain 4 (0:1), Vitali 5, Laquintana 4, Lansdowne 10, Horton 13 (2:2), Moss 10 (2:2), Sacchetti 2 (2:4).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 18:25, Brescia 6:11.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 5:25 (Krušlin 3, Murić, Miller-McIntyre), Brescia 10:28 (Horton 3, Moss 2, Lansdowne 2, Abass 2, Vitali).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 17, Brescia 26.