175 ogledov

Olimpija do zmage pri lanskemu evroligašu

Codi Miller-McIntyre Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun
Cedevita Olimpija je zabeležila prvo zmago v tej sezoni EuroCupa.

Cedevita Olimpija je tokrat zaigrala na gostovanju v Turčiji, njen tekmec je bil še lani evroligaški klub Darussafaka. Turki so bili pred tekmo veliki favoriti, a so tokrat Ljubljančani zasluženo prišli do prve zmage v tej sezoni EuroCupa. Četa Slavena Rimca je v Istanbulu zmagala z rezultatom 76:72.

Ljubljančani so nekoliko slabše krenili v tekmo in po prvi četrtini zaostajali za šest točk (19:25), a so nato drugih deset minut igre dobili s kar 27:14, na odmor pa odšli s prednostjo 46:39. V drugi četrtini se je razigral predvsem Hrvat Filip Krušlin, ki je bil natančen pri metih za tri točke.

V tretji četrtini so se domači sicer hitro približali Olimpiji, a je Krušlin zadel še svojo četrto in peto trojko, za pet uspešnih metov je potreboval le šest poizkusov, in gostje so si priigrali celo 11 točk naskoka. Ta se je nato znova stopil, v nadaljevanju tekme pa smo spremljali dokaj izenačen spopad, a je bila Olimpija vseeno vseskozi korak pred domačo zasedbo.

Osem minut pred zadnjim piskom sirene so se Turki približali le na dve točki zaostanka (62:64), a je Olimpija odgovorila z delnim rezultatom 6:1 (63:70). Po trojki Dogusa Ozdemirogluja z osmih metrov so se slabi dve minuti pred koncem Turki sicer še približali na -4, vendar je nato Jaka Blažič zadel en prosti met, Edo Murić je ukradel žogo, Codi Miller-McIntyre pa je poskrbel, da so Ljubljančani v zadnjo minuto vstopili s 75:68. Turki so še poizkusili, osem sekund do konca zadeli še za 72:75, vendar je na drugi strani že en zadeti prosti met Blažiča dokončno potrdil zmago Olimpije.

Pri zmagovalcih je Krušlin dosegel 17 točk, 15 jih je dodal Michael Hopkins. Prvo ime dvoboja je bil sicer Miller-McIntyre, ki mu je le malce zmanjkalo do trojnega dvojčka, ki je v evropski košarki sicer velika redkost. Američan je v svojo statistiko vpisal 11 točk, 10 skokov in 9 asistenc, k temu pa dodal še kar štiri ukradene žoge.

* Dvorana Volkswagen, gledalcev 1500, sodniki: Perez (Španija), Papapetrou (Grčija), Fritz (Nemčija).
* Darušafaka: Agva 3 (1:2), Browne 17 (3:4), Hamilton 12, Veyseloglu 2, Ozdemiroglu 10 (3:4), Lamb 11 (1:2), Jones 10 (1:1), Guler 3 (1:2), Colson 4.
* Cedevita Olimpija: Krušlin 17, Boatright 6 (4:5), Hopkins 15 (1:2), Murić 2, Miller-McIntyre 11 (1:2), Blažič 10 (4:7), Stpanović 8 (0:2), Simonović 3, Zirbes 4.
* Prosti meti: Darušafaka 10:15, Cedevita Olimpija 11:18.
* Met za tri točke: Darušafaka 6:24 (Browne 2, Lamb 2, Jones, Ozdemiroglu), Cedevita Olimpija 9:27 (Krušlin 5, Hopkins 2, Miller-McIntyre, Simonović).
* Osebne napake: Darušafaka 20, Cedevita Olimpija 22.