96 ogledov

Cedevita Olimpija po istem receptu še do tretjega poraza

Brescia : Cedevita Olimpija Reševalni pas/Twitter
Košarkarji Cedevite Olimpije so v evropskem pokalu doživeli nov poraz. V tretjem krogu so na gostovanju v Brescii izgubili s 71:78 (27:19, 46:39, 57:55).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v evropskem pokalu doživeli nov poraz. V tretjem krogu so na gostovanju v Brescii izgubili z 71:78.

Za Ljubljančane je bil to tretji poraz v treh nastopih. Vsakokrat so bili blizu zmage; v uvodnem krogu so v Stožicah izgubili s turško Darušafako s 73:79, v drugem krogu so po slabi zadnji četrtini klonili na gostovanju v Kazanu, tokrat pa so podobno slabo odigrali zaključek tekme in znova ostali brez dveh točk.

Trener Slaven Rimac je tretjič doživel podoben scenarij. Njegovi varovanci so solidno odigrali "nepomembne minute", ko pa se je tekma prevesila v odločilne trenutke, so ostali brez naboja. Tako kot v Kazanu prejšnji teden so zapravili štirinajst točk naskoka.

Nekaj minut pred odhodom na polčas je imela Cedevita Olimpija prednost 43:29, v prvih dvajsetih minutah pa je tekmecu zabila 46 točk.

V drugem polčasu je ponovno odpovedala v napadu in obrambi. Izgubila ga je s 25:39. V tretji četrtini je zmogla komaj enajst točk, v zadnji pa 14.

Vseeno je bila še dve minuti pred koncem v igri za zmago (71:71). A podobno kot na prejšnjih tekmah ni imela igralca odločitve. Tokrat je najprej Jaka Blažič (18 točk) poskusil s prodorom pod koš, nato pa je Marko Simonović dvakrat zapored na hitro sprožil za tri točke.

Najboljši posameznik pri Cedeviti Olimpiji je bil tudi tokrat Codi Miller-McIntyre z 21 točkami.

V četrtem krogu 23. oktobra bodo oranžno-zeleni gostili francoski Nanterre.

* Dvorana Palaleonessa, gledalcev 2500, sodniki: GKontas (Grčija), Aliaga (Španija), Van den Broeck (Belgija).
* Brescia: Warner 7, Abass 15 (1:1), Cain 10 (4:6), Vitali 9 (5:5), Laquintana 2, Lansdowne 16 (1:2), Horton 9 (1:1), Sacchetti 10 (0:2).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 2, Boatright 9 (4:4), Hopkins 10 (4:5), Miller-McIntyre 21 (1:2), Blažič 18 (4:6), Stipanović 2 (0:2), Simonović 7 (2:2), Zirbes 2.
* Prosti meti: Brescia 12:17, Cedevita Olimpija 15:21.
* Met za tri točke: Brescia 8:22 (Abass 2, Horton 2, Sacchetti 2, Warner, Lansdowne), Cedevita Olimpija 4:22 (Miller-McIntyre 2, Boatright, Simonović).
* Osebne napake: Brescia 21, Cedevita Olimpija 19.
* Pet osebnih: /.

David Stockton Podpis Šport Preslab za Cedevito, zdaj bo igral za LA Lakers Jaka Blažič "Rezultat bo prišel" Šport Blažič: Nisem vedel, da je bilo v zadnjih letih tako v Stožicah