54 ogledov

Crvena zvezda na pragu novega naslova

Crvena zvezda Budućnost ABA Reševalni pas/Twitter
Tudi druga tekma finalne serije regionalne košarkarske lige se je razpletla po željah srbske ekipe.

V Beogradu je Crvena zvezda premagala podgoriško Budućnost (85:79) in povedla z 2:0 v zmagah. Za potrditev naslova Srbi potrebujejo še eno zmago. Naslednje srečanje bo v soboto v črnogorski prestolnici.

David Nichols DP Šport Olimpija po drami še čaka na tekmeca v finalu

Po prvem polčasu je sicer kazalo na gladko zmago Zvezde, saj je po dvajsetih minutah vodila za 14 točk. V tretji četrtini so gostje prišli do preobrata in v zadnji del prinesli sedem točk naskoka. Toda v sklepnih desetih minutah niso našli poti do koša domačih in klonili.

Najboljši strelec rdeče-belih je bil Ognjen Dobrić, dosegel je 27 točk. Za goste je Danilo Nikolić zbral 26 točk in osem skokov.