621 ogledov

Dallas s svežimi močmi do zmage nad Minnesoto

jalen brunson Profimedia
Ekipa Luke Dončića še naprej pogreša več ključnih igralcev.

Dallas Mavericks so brez poškodovanih Luke Dončića, ki je izpustil že peto zaporedno tekmo, in Kristapsa Porzingisa ter peterice igralcev v protikoronskih protokolih severnoameriške košarkarske lige NBA s 114:102 premagali Minnesoto Timbervolves. Z zmago je Dallas na lestvici prehitel Minnesoto in ima izkupiček 15 zmag in 15 porazov.

Jalen Brunson je za teksaško ekipo zbral 26 točk, Dorian Finney-Smith, ki je v prvem delu dosegel le štiri točke, jih je v drugem dodal 15, Dwight Powell skupno 15, Boban Marjanović deset, Sterling Brown pa na svoji prvi tekmi sezone 12 ter 11 skokov.

Prvi strelec Minnesote je bil Karl-Anthony Towns s 26 točkami in 14 skoki, vendar je ob tem izgubil tudi pet žog.

Dallas se je tako volkovom maščeval za poraz izpred dveh dni, v svoje vrste pa je za kratek čas vpoklical dva nova igralca. Vodstvo lige in združenje igralcev sta pred dnevi dosegla dogovor, da lahko ekipe podpišejo začasne pogodbe z rezervnimi igralci, s katerimi lahko nadomestijo tiste, ki zaradi protokolov za zajezitev epidemije covida-19 ne smejo igrati.

Theo Pinson je odigral 22 minut (7 točk, 4 skoki, 3 podaje, 4 ukradene žoge), Marquese Chriss pa 16 minut (6 točk, 8 skokov). Oba sta podpisala desetdnevni pogodbi.

"Presenečen sem, kako veliko minutažo sem dobil. A na parketu sem bil malo zmeden. Igralci so 'klicali' akcije, za katere nisem imel pojma , kaj so. Skušal sem le prebrati soigralce," je dejal Pinson, ki je čakal na letališču s svojo ekipo Maine Celtics za odhod v Las Vegas, ko je prejel klic agenta, naj takoj pride v Dallas: "Ostalo je zgodovina."

Po tekmi je trener Dallasa Jason Kidd glede Dončićeve poškodbe dejal, da upajo na skorajšnjo vrnitev. "Upamo, da se nam bo Dončić pridružil že za četrtkovo tekmo proti Bucks," je povedal Kidd.

Naslednja tekma Dallas prav tako čaka v domači dvorani, ko bo gostil Milwaukee.

Košarkarji Phoenix Suns so v Los Angelesu premagali Lakers s 108:90 in imajo ta čas najboljši izkupiček v ligi. Devin Booker (24 točk, devet skokov, sedem podaj) in bahamski orjak Deandre Ayton (29 točk, 11 skokov) sta vodila podprvake prejšnje sezone do zmage in drugega najboljšega niza v začetku sezone v zgodovini kluba.

LeBron James je za domače zadel 34 točk z metom 13:19, dodal je sedem skokov, po dve podaji in ukradeni žogi, a je njegov dosežek zasenčila njegova poškodba sredi tretje četrtine, ko je pristal na nogi Jaeja Crowderja in nato odšepal z igrišča, ter se držal za levi gleženj. Potem je zvezdnik, ki bo 37 let napolnil naslednji teden, še igral, vendar ni bil nared za zaključek dvoboja.

Rezervist Tyler Herro in član prve peterke Duncan Robinson sta s po 26 točkami vodila Miami Heat do visoke zmage nad Indiano Pacers s 125:96. Doma sta zmagali tudi ekipi New Orleans Pelicans v dvoboju s Portland Trail Blazers s 111:97 in New York Knicks proti Detroit Pistons s 105:91.