118 ogledov

Derbi "deteljicam", Nikolić nemočen proti prvakom

Olympiacos Panathinaikos Epa
V elitnem evropskem košarkarskem klubskem tekmovanju je zaključeno šesto kolo rednega dela.

V Pireju je Olympiacos gostil večnega tekmeca. Panathinaikos je bil uspešnejši (62:70) in prišel do svoje tretje zmage, medtem ko je Oly vpisal drugi zaproedni poraz po uvodnih štirih zmagah.

Po treh četrtinah je bil vroči lokalni obračun izenačen, gostje so vodili za dve točki. V zadnjem delu igre so "deteljice" pokazale več zbranosti in s trdno obrambo prišle do prestižne zmage.

Za poražence je Janis Strelnieks dosegel 18 točk, 11 jih je dodal Ioannis Papapetrou. Za goste je James Gist vpisal 15 točk in šest skokov, Lukas Lekavičius in K.C. Rivers pa sta dodala 14 oziroma 12 točk.

Luka Dončić Maccabi Real Evroliga Šport Dončić in Randolph nista bila dovolj za "ponos Izraela"

Fener premočen za Brose

Aktualni prvak Fenerbahçe je brez težav zmagal pri Broseju (57:80). Turki so zdaj pri štirih zmagah, Nemci so ostali pri treh. Ključno prednost so si gostje priigrali v uvodnih minutah zadnje četrtine, že prej pa so vodili z otipljivo razliko.

Za moštvo iz Bamberga je Augustine Rubit zbral 12 točk, Maodo Lo 10, slovenski reprezentant Aleksej Nikolić pa je v 17 minutah dosegel tri točke ter eno asistenco. Za Fener je Jan Vesely vpisal 15 točk, Brad Wanamaker 13 in šest skokov, Luigi Datome pa 12 točk.

Himki ostaja pri vrhu

Moskovski Himki je doma v tesni končnici ugnal Baskonio (91:90). Rusi imajo na računu že pet zmag, Baski so na prvih šestih tekmah slavili le enkrat. Gostje so po polčasu sicer vodili, toda domačini so jih hitro ujeli in bolje odigrali sklepne minute.

Za Himki sta blestela Aleksej Šved z 20 točkami in petimi asistencami, ter Anthony Gill z 20 točkami in sedmimi skoki. 18 točk je za Ruse dodal še James Anderson. Za Baskonio je Matt Janning prispeval 19 točk, po 14 pa Johannes Voigtmann in Tornike Shengelia.

Zvezda padla v Andaluziji

Crvena zvezda je gostovala v Málagi in pri Unicaji doživela četrti poraz (79:65). Andaluzijci imajo po šestih kolih polovičen izkupiček.

Za domače je Nemanja Nedović dosegel 17, Sasu Salin pa 15 točk. Za Beograjčane so po deset točk zbrali James Feldeine, Taylor Rochestie (šest asistenc) in Mathias Lessort (sedem skokov).