1129 ogledov

Dončić in Dragić spet dobra, a z različnima usodama

Luka Dončić Real Madrid Baskonia
V četrtek so v elitnem evropskem košarkarskem klubskem tekmovanju odigrali štiri tekme 18. kola.

Real Madrid je z Luko Dončićem tesno premagal Baskonio (75:73) in se povzpel na tretje mesto lestvice. Dončić je v 21 minutah na igrišču zbral 12 točk in dodal še štiri skoke ter imel po tri podaje in ukradene žoge, začel pa je tudi zadnjo akcijo na tekmi, po kateri je Rudy Fernández tri sekunde pred koncem zagotovil zmago domačim.

Anadolu Efes je z Zoranom Dragićem visoko izgubil v Moskvi pri vodilnem CSKA-ju (110:79). Dragić je igral 16 minut in v tem času dosegel 11 točk za turško ekipo, podelil je tudi eno asistenco. Prvi strelec srečanja je bil sicer domačin Cory Higgins z 21 točkami.

Tekme 19. kola rednega dela Evrolige se bodo igrale v četrtek in petek.

V derbiju kola je Fenerbahçe doma premagal Panathinaikos (67:62) in se mu oddolžil za poraz v Atenah. Milanska Olimpia je eno redkih letošnjih zmag zabeležila proti Unicaji (101:87).

goran dragić Velikana Šport Zgodovinski teden bratov Dragić

Že v torek je Brose Bamberg z minimalnim prispevkom Alekseja Nikolića premagal Žalgiris z Benom Udrihom (93:86). Beograjska Crvena zvezda je na domačem parketu ob porazu s Himkijem (70:79) zamudila priložnost, da se povsem priključi boju za končnico. Olympiacos je v Pireju razbil Maccabi Tel-Aviv (94:64) in ostal pod vrhom lestvice, Valencia pa je dvig z dna nadaljevala z zmago nad Barcelono (81:76).