3353 ogledov

Dončić obležal po trku z zvezdnikom

Dončić poškodba Twitter
Mladi Ljubljančan je prejel neprijeten udarec.

Dallas Mavericks so na krilih Luke Dončića, ki je zbral 22 točk, šest skokov, osem asistenc in eno ukradeno žogo ob 60-odstotnem metu iz igre, na svojem parketu ugnali Oklahoma City Thunder (111:96).

luka dončić Video Šport Slovenska rapsodija v Dallasu

Telički so zabeležili četrto zmago na dvanajsti tekmi v letošnji sezoni. V vodstvo so domačini prišli ob začetku druge četrtine in ga nato brez večjih težav držali do konca tekme. Dončić pa je bil še posebej učinkovit v tretji četrtini, ko je z devetimi točkami in petimi asistencami pomembno prispeval k temu, da so gostje ostali na varni razdalji.

V zadnjem delu četrtine je slovenski čudežni deček poskrbel za zaskrbljenost domačih navijačev, saj je ob trku z Paulom Georgom obležal na tleh z bolečinami v kolenu. Dončić je zašepal, nato pa bil ob igrišču deležen oskrbe s strani zdravniške službe.

Luka Dončić Paul George NBA Šport Dončić blestel ob zmagi, Dragić poražen ob vrnitvi

Izkazalo se je, da gre le za udarec, tako da se je Dončić v zadnji četrtini vrnil na parket. "Bilo je zastrašujoče. Nikoli si ne želiš videti enega svojih igralcev na tleh," je o dogodku po tekmi dejal trener Dallasa Rick Carlisle.

Naslednje srečanje Dallasa bo na sporedu v noči na torek po srednjeevropskem času, Telički bodo gostovali v Chicagu.