35 ogledov

Dončić slavil s slovensko zastavo

Luka Dončić twitter Liga Endesa
Luka Dončić se je s soigralci veselil naslova državnega prvaka v Španiji.

Luka Dončić je s 17 leti postal najmlajši košarkar v zgodovini španske lige, ki se je okitil z naslovom državnega prvaka.

Real Madrid je v tokratnem finalu večno tekmico Barcelono premagal s 3:1 v zmagah. Prvo tekmo je v gosteh izgubil za točko (99:100), nato pa so sledile tri zmage, prva v gosteh (90:70) in še dve pred domačimi gledalci (91:74 in 91:84). Mladi slovenski košarkar, nanj se resno računa tudi v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2017, na prvi in četrti finalni tekmi ni zaigral, na drugi je na parketu prebil dve minuti (dve točki, skok), na tretji pa 10 minut (štiri točke, štirje skoki).