Dragić blestel in končno ostal cel

Goran Dragić
1/3
Reuters
V novi sezoni lige NBA skoraj ni bilo tekme, da se Goran Dragić ne bi poškodoval. Zvil si je že gleženj, padel na glavo, dobil 13 šivov, a vedno pustil pečat. Tokrat jo je odnesel brez praske in dosegel dvojni dvojček. Tudi to ni bilo dovolj za zmago.

Ekipa Phoenix Suns je v svoji dvorani po podaljšku izgubila dvoboj severnoameriške košarkarske lige NBA; ekipa Brooklyn Nets je zmagala s 100:98, čeprav je slovenski zvezdnik Goran Dragić za domače dosegel dvojni dvojček z 19 točkami in 10 podajami in je bil najboljši igralec gostiteljev.

Dvoboj je odločil Joe Johnson, ki je najprej ujel žogo, nato pa v protinapadu še zadel prav ob zvoku sirene in postavil končni izid. Phoenix je že drugo tekmo zapored izgubil na podoben način. V sredo je Markieff Morris zgrešil v zadnji sekundi tekme s Portlandom, ki je zmagal s točko razlike.

Dragić je sicer vodil svojo ekipo do prednosti in v prvem polčasu je bilo 46:32 za domače. nato pa so se razigrali gostje, pri katerih si je že na začetku tekme zvil levi gleženj Deron Williams, ki nato ni več igral. Vrzel je uspešno zapolnil Shaun Livingston in zadel sedem od 12 metov iz igre za 18 točk, temu pa je dodal še šest podaj.

Sonca izsilila podaljšek

Livingston je ob koncu prvega polčasa zadel deset točk in gostje so z delnim izidom 14:4 pred začetkom drugega dela znižali na 50:46, v nadaljevanju pa s 16 zaporednimi koši povedli z 62:50. Phoenix se je nato ponovno vrnil v igro, ko je P.J. Tucker v zadnji četrtini zgrešil le enega od šestih metov in izenačil na 92:92 ter izsilil podaljšek, v katerem pa domači niso imeli sreče.

Minuto in pol pred koncem je Dragić znižal prednost tekmecev na 96:98. Tucker je na začetku zadnje minite še izenačil, Dragić pa ukradel žogo 26 sekund pred koncem. Nato je Channing Frye zgrešil trojko in tekmeci so imeli slabe štiri sekunde za zadnji napad, ki so ga izkoristili za zmago. Brook Lopez je bil s 27 točkami prvi strelec dvoboja.

Indiana še vedno neporažena

Ekipa Miami Heat, branilka naslova, je doma ugnala Dallas Mavericks s 110:106. Indiana Pacers je na krilih Royja Hibberta (24 točk, 10 skokov, osem blokad) premagala Milwaukee Bucks s 104:77 ter je ostala edina neporažena ekipa v tej sezoni. Najmanj devet zaporednih zmag, kot jih ima sedaj Indiana, je na začetku sezone zadnji dosegel Dallas, ki je niz končal pri številki 14 v sezoni 2002-2003.