11 ogledov

Dragić spet blestel

Goran Dragić Reuters
Slovenski košarkar Goran Dragić se je v severnoameriški ligi NBA znova izkazal. K zmagi Phoenixa nad svojim nekdanjim klubom Houstonom s 119:112 je v 36 minutah prispeval 21 točk, 14 podaj, pet skokov in tri ukradene žoge.

Phoenix je tako prekinil rekordno dolg niz brez zmage na domačih tleh, pred tem je kar sedemkrat zapored igrišče pred domačimi navijači zapustil poražen.

Tokrat, ob zadnji priložnosti za domačo zmago v sezoni, pa je soncem le uspelo, predvsem po zaslugi Gorana Dragića, Luisa Scole, ki je bil s 26 točkami najboljši strelec tekme, ob tem pa je zbral še 15 skokov, Markieffa Morrisa, ki je 20 točkam dodal zanj rekordnih šest blokad in pet ukradenih žog, ter P.J. Tuckerja, ki je dal 21 točk. Pri Phoenixu, ki je vso tekmo odigral brez pravega centra, pa je Dragić del tretje in celo zadnjo četrtino igral z obvezo nad levim očesom, saj je dobil ureznino, ki so mu jo zakrpali s tremi šivi.

"Vsi smo igrali dobro, vsi zadevali. Makrieff je bil izjemen, blokiral je en met za drugim. V obrambi smo res dobro sodelovali. Če bi tako igrali prej v sezoni, bi se zagotovo borili za končnico," je po tekmi za tiskovno agencijo AP povedal Dragić in poudaril, da je bila to najboljša igra njegove ekipe v sezoni.

Utah ne spusti Lakersov v končnico

Manj razpoložen je bil Beno Udrih. Njegov Orlando je doma klonil pred Chicagom s 84:102, Udrih pa je v 23 minutah zbral pet točk in podajo. Biki so razliko naredili v drugi in tretji četrtini, njihov najboljši mož pa je bil Carlos Boozer z 22 točkami.

Na drugih tekmah večera je pomembno zmago dosegel Utah. V gosteh je ugnal Minnesoto s 96:80 in tako ostaja v boju z Los Angeles Lakers za zadnje mesto v končnici. Odločala bo prav zadnja tekma, in sicer v noči s srede na četrtek. Utah bo gostoval pri Memphisu, Lakers pa bodo pred domačimi navijači gostili Houston. Ponoči je bil sicer prvi mož Utaha Al Jefferson z 22 točkami in osmimi skoki.

"No, o vsem bo odločala zadnja tekma. Ta bo izjemnega pomena. Mi lahko razmišljamo samo o tem, kar lahko sami nadzorujemo. Torej, na igrišče moramo iti odločno in skušati dobiti tekmo. Drugo pa je odvisno od jezernikov," je dejal Jefferson.

Na drugih tekmah je Golden State premagal San Antonio s 116:106 (Stephen Curry je dal 35 točk za zmagovalce), Charlotte je ugnal New York Knicks s 106:95, Cleveland je doma klonil proti Miamiju s 95:96 (gosti so odpočili zvezdnike), Brooklyn je bil boljši od Washingtona s 106:101, Detroit (Greg Monroe 27 točk, 16 skokov) od Philadelphie s 109:101, Milwaukee je kljub 38 točkam Monte Ellisa doma klonil pred Denverjem s 111:112, Dallas pred Memphisom s 97:103, Oklahoma City pa je odpravila Sacramento s 104:95.