15 ogledov

Efes klonil brez izključenega Vujačića

Saša Vujačić Reuters
Real Madrid (Begić brez točke) je v zadnjem kolu skupinskega dela Evrolige v gosteh s 75:66 slavil proti Andaolu Efesu, ki je celoten drugi polčas odigral brez izključenega Saše Vujačića (10 točk). Ob vrnitvi Jake Lakoviča v Barcelono, kjer je preživel vrsto let, je slovenski dvoboj dobil Erazem Lorbek. Partizan po petih letih ostal brez Top 16.

Tekma med Realom in Efesom, ki ni odločala o ničemer, se je v prid gostov iz Madrida obrnila v drugem polčasu. Tri minute pred koncem prvega je bil pri Anadolu Efesu izključen nesojeni slovenski reprezentant Saša Vujačić (za vrat je nešportno potegnil Sergia Llulla), ki je bil do tistega trenutka odlično razpoložen. Zbral je deset točk in zadel tudi dve trojki ter bil vlečni konj svojega moštva, ki je v tistem trenutku vodilo z 39:29. Real je Turkom v drugem polčasu dovolil le 23 točk, kar je bilo premalo za zmago. Pri Realu je bil s 16 točkami prvi strelec Nikola Mirotić, slovenski reprezentant Mirza Begić je tokrat ostal brez točke, pri Efesu je bil s 15 točkami najučinkovitejši Duško Savanović.

Tudi Partizan kot Olimpija

Partizan po petih letih ne bo videl Top 16 Evrolige. Armani Milano je bil v zadnjem kolu skupinskega dela v vroči dvorani Pionir (več kot 8000 gledalcev) v medsebojnem obračunu za zadnje prosto mesto v drugem delu iz skupine C z 72:66 uspešnejši od Beograjčanov in se uvrstil v nadaljnje tekmovanje, medtem ko se Partizan poslavlja. Po prvem polčasu sicer ni prav nič kazalo na slovo Partizana, ki je po prvih dvajsetih minutah vodil s 36:29. V drugem delu pa so gostje iz Milana, ki jih s klopi vodi sloviti Sergio Scariolo, spreobrnili srečanje v svojo korist. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil po zadnjem vodstvu Partizana na srečanju s 60:59 po košu Dušana Kecmana. Gostje so na krilih Malika Hairstona odgovorili s sedmimi zaporednimi točkami in si priigrali odločilno prednost, ki je zadostovala za zmago in napredovanje. Armani je sicer potreboval zmago za štiri točke, saj Partizan v Milanu slavili z 69:65. Pri gostih je bil z 18 točkami najboljši omenjeni Hairston, izkazal se je tudi Omar Cook (17 točk in šest podaj), pri domačih pa se je najbolj izkazal Milosavljević (14 točk).

Iz izjemno izenačene skupine A so so v nadaljevanje uvrstili Fenerbahče (Gašper Vidmar), Olympiacos, Cantu in Bilbao (prvič v Top 16), nekoliko presenetljivo pa se ob Nancyju poslavlja Caja Laboral.

Jale izgubil proti svoji Barceloni

Jaka Lakovič tokrat ni bil strelsko razpoložen. Ob kar precejšnjem porazu Galatasaraya je zbral le tri točke, vse pa je dosegel iz prostih metov. K temu je v 19 minutah dodal še tri podaje, iz igre pa je poskusil le dvakrat, a je zgrešil en met za dve točki, enega pa za tri. Precej bolj se je izkazal njegov nekdanji soigralec Erazem Lorbek. Ta je bil tokrat s 13 točkami drugi strelec Kataloncev, zbral pa je še pet skokov, dve podaji ter po eno blokado in ukradeno žogo.

Od Slovencev je nastopil še Sašo Ožbolt, ki pa ni mogel preprečiti novega poraza Zagreba. Ta je v Kaunasu klonil proti Žalgirisu. V slabih 17 minutah je Ožbolt zbral po dve točki, dva skoka in podajo. V skupini B sta zaigrala tudi Unicaja in CSKA, Moskovčani pa so z zmago v Španiji ostali edino neporaženo moštvo v prvem delu Evrolige.