307 ogledov

Harden spet prek 40 točk, zmagi za LA in Boston

james harden Epa
V ligi NBA je bilo sinoči na sporedu osem tekem.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA sta vodilni ekipi Boston Celtics in Los Angeles Lakers prišli do novih zmag. Boston je zmagal s 105:100 na gostovanju pri Golden State Warriors, Lakersi pa so doma tesno s 99:97 premagali Sacramento Kings.

Boston je izgubil uvodno tekmo sezone, zdaj pa je zmagal še desetič v nizu. Na drugi strani je Golden State izgubil šestič zaporedoma. Za Boston je Jayson Tatum dosegel 24 točk, Kemba Walker 22 in Jaylen Brown 20, na drugi strani pa je bil najboljši strelec domačih z 20 točkami Alec Burks, ki je tekmo začel na klopi, D'Angelo Russell pa je zbral 12 točk, sedem podaj in devet skokov potem pa je zaradi zvina prsta zapustil igrišče.

LeBron James je za LA Lakers 5,5 sekunde pred koncem zadel dva prosta meta, v zadnjem napadu gostov pa je Anthony Davis blokiral poizkus Harrisona Barnesa, tako da je Los Angeles zmagal še desetič na zadnjih 11 tekmah. James je sicer zbral 29 točk in 11 podaj, Kentavious Caldwell-Pope pa je za vodilno moštvo zahoda 12 od 16 točk dosegel v zadnji četrtini.

Houston Rockets je za šesto zaporedno zmago s 111:102 premagal Indiano Pacers. James Harden je za Houston dosegel 44 točk, Ben McLemore pa jih je dodal 21.

Ekipa Minnesota Timberwolves je s 116:137 doma izgubila proti Washington Wizards, za katere je Bradley Beal dosegel 44 točk, še 30 pa jih je dodal Moritz Wagner. Pri Minnesoti je bil s 36 točkami najbolj razpoložen Karl-Anthony Towns.

Moštvo Charlotte Hornets je do zmage s 109:106 nad Detroit Pistons prišlo ob zvoku sirene, ko je met za tri točke zadel Malik Monk. Domača ekipa Charlotte je tako prekinila niz štirih zaporednih porazov.