501 ogledov

Dragić in Miami še naprej odlična

goran dragić Reševalni pas/Twitter
Vročica še nepremagana pred svojimi navijači.

Košarkarji Miamija z Goranom Dragićem so v ligi NBA v 10. obračunu dosegli že sedmo zmago in ostajajo neporaženi na domačem parketu. V noči na sredo so premagali Detroit s 117:108, Ljubljančan pa je za ekipo iz Floride dosegel 18 točk in šest podaj.

Zmaga Miamija, ki beleži tretji najboljši start v sezono, tokrat niti v enem trenutku ni bila vprašljiva. Gostitelji so v uvodu povedli s 6:0, dobili prvo četrtino z 28:17, do polčasa vodili že z 59:37. Po menjavi strani je prednost povečal na 29 točk, nato se je Detroit približal, a zmage Dragića in soigralcev nikoli ni ogrozil.

Po 20 točk sta za Miami dosegla Kendrick Nunn in Jimmy Butler, ki je temu dodal 13 skokov, od 20 točk jih je 11 dosegel v zadnji četrtini. Na tekmi ni niti enkrat izgubil žoge ali storil napake, kar je v dresu Miamija leta 2009 nazadnje uspelo Dwaynu Wadu.

"Za nami je res dobro obdobje. A NBA je dolga, dober moraš biti ob koncu," po uspehih ni evforičen trener Miamija Erik Spoelstra.

Ob Dragiću je 18 točk dosegel tudi Bam Adebayo, ki je pod obročema ujel 14 žog. Pri Detroitu, pri katerem na igrišče nista stopila lažje poškodovana Blake Griffin in Derrick Rose, je bil z 22 točkami najbolj učinkovit Luke Kennard.

Skupaj je bilo na sporedu osem tekem. Los Angeles Lakers so s 123:115 zmagali pri nekdanjem Dragićevem klubu Phoenixu in in se z osmo zmago povzpeli na vrh zahodne konference. Anthony Davis je za zmagovalce dosegel 24, Kyle Kuzma 23, LeBron James pa 19 točk.

"Že dolgo nismo imeli takega razpoloženja v ekipi. Zaupamo eden drugemu, še nikoli nisem imel takega občutka, da soigralci tudi meni zaupajo in mi pustijo, da prevzamem odgovornost," je po tekmi dejal Kuzma, ki je po izidu 113:111 zadel dva meta za tri točke, enkrat je trojko zadel še James in tekma je bila odločna.

Sedmo zmago v sezoni je zabeležila tudi Philadelphia, ki je na domačem igrišču proti Clevelandu dobila napeto končnico. Gosti so še tri minute in pol pred koncem vodili s 97:92, nato pa do konca niso več dosegli koša. Domači so do vodstva in zmage prišli 13 sekund pred koncem, ko je skozi mrežico žogo poslal Joel Embiid, s 27 točkami najučinkovitejši igralec tekme. V zadnjem napadu oziroma sekundi je za Cavaliers met za tri točke zgrešil Kevin Love.

Od številnih ekip, ki imajo zaenkrat tri poraze, je igral tudi Utah, ki je bil s 119:114 boljši od Brooklyna. Tudi ta tekma se je odločila v končnici, v zadnjo minuto sta ekipi vstopili z izidom 114:114. Nato so domači uspešno izvajali proste mete, gosti pa niso več zadeli. Najzaslužnejši za zmago Utaha je bil Donovan Mitchell, k njej je prispeval 30 točk.

Tretji poraz je v torek zabeležil Denver, na domačem igrišču je moral priznati premoč Atlanti (121:125). Junak tekme je bil Trae Young, dosegel je 42 točk in zbral še 11 asistenc in štiri skoke.

Chicago je s 27 točkami Cobyja Whita s 120:102 nadigral New York Knicks, prepričljiva je bila tudi Indiana, Oklahomo je premagala z izidom 111:85, Sacramento pa je bil s 107:99 boljši od Portlanda.

Miami po prostem večeru čaka gostovanje v Clevelandu, v noči na petek pa bo na delu tudi Luka Dončić z Dallasom, ki odhaja na gostovanje v New York.