15 ogledov

Helios na vrhu, Šentjur skočil čez Hopse

Helios Domžale ABA
Torkov spored 15. kola lige Telemach je prinesel pričakovani zmagi ABA-ligašev Heliosa, ki se je tako znova povzpel na vrh lestvice, in Zlatoroga.

Varovanci Zmaga Sagadina, ki so z zmago spet prevzeli prvo mesto na prvenstveni razpredelnici, so že v samem uvodu povedli z 11:1, prvo četrtino pa dobili z 28:14, nato pa je prednost le še naraščala. Domžalčani so igrali odlično tako v obrambi kot v napadu, zadeli so tudi 14 metov za tri točke. Na drugi stani so bili Škofjeločani povsem nemočni; da so se praktično predali že pred začetkom tekme, kaže tudi dejstvo, da so storili le 13 osebnih napak.

Zlatorog do zmage proti sosedom na lestvici

Laščani so svoje opravili že v prvi četrtini, v kateri so sicer najprej zaostajali, saj je bilo na začetku na semaforju 1:6, po izidu 8:9 pa je domačim uspela prva izrazita serija točk, z delnim izidom 18:0 so prišli do vodstva s 17 točkami razlike. V tem obdobju je odlično igral predvsem Luka Lapornik, ki je dosegel 11 točk, zadel je tudi dva od skupno štirih metov za tri točke Laščanov.

V nadaljevanju so se Mariborčani sicer vrnili v igro, v drugi četrtini znižali razliko na osem točk (24:32), a domači so vse dvome o zmagovalcu dokončno rešili na začetku drugega polčasa, ko so z delnim rezultatom 10:0 ušli na 24 točk razlike, česar gostje kljub nekoliko manj zavzeti igri tekmecev niso mogli več nadoknaditi.

Šentjur brez težav "pohopsal" Hopse

Košarkarji Šentjurja so pred dvobojem s Hopsi pričakovali težko tekmo, a na koncu so jo kljub slabi drugi četrtini zanesljivo dobili. S tem so naredili nov velik korak k uvrstitvi v ligo za prvaka.

Obe ekipi sta tekmo dobro odprli in se ves čas menjavali v vodstvu; izenačeno je bilo na 8. točki, pa spet na 10., nato pa je gostiteljem uspel niz 7:0 in priigrane prednosti niso več spustili iz rok. Ob koncu uvodne četrtine pa so popustili, tako da so se jim Hopsi tik pred odhodom na prvi odmor približali na le dve točki zaostanka. V drugi del igre so odločneje krenili košarkarji s Polzele, ki so po trojki Primoža Kobaleta takoj povedli s 24:23, nato pa so prednost višali ter prišli že do vodstva z 32:25. Večji del so vodili, ob koncu druge četrtine so se jim Šentjurci približali na -5.

Takoj ob začetku drugega polčasa so domači košarkarji hitro prišli do izenačenja, nato pa so prednost višali. A tudi gosti se niso dali, saj so prednost domačih košarkarjev izničili in prišli celo do vodstva (52:51). Tega pa niso zmogli zadržati, saj so jih v nadaljevanju tretje četrtine Šentjurci nadigrali in na zadnji odmor pred odločilnim delom igre odšli s prednostjo štirih točk. V zadnji četrtini so povsem zagospodarili na parketu in na krilih najboljšega strelca prvenstva Travisa Nelsona, ki je tokrat zbral 22 točk in 15 skokov, ter Igorja Mariča, ki je k zmagi dodal 16 točk in šest skokov, prišli do zanesljive zmage.

V domači vrsti sta se s po 12 točkami izkazala tudi Tadej Ferme in Anže Pelc, pri gostih pa je 14 točk zbral Miha Vašl po 12 pa sta jih dosegla Primož Kobale in Uroš Godler. Šentjur bo v 16. kolu državnega prvenstva 11. februarja gostoval pri ekipi LTH Castings Mercator, Hopsi pa bodo prav tako 11. februarja na Polzeli gostili Parklje.

Parklji delali preglavice Elektri

Potem ko so zadnjeuvrščeni Parklji zadnje tri tekme v ligi Telemach izgubili s povprečno razliko 43 točk, so v 15. kolu proti vodilni ekipi lige iz Šoštanja prikazali všečno predstavo in bili presenetljivo dolgo v igri za senzacijo. V 26. minuti so bili celo v vodstvu s 46:45.

Ljubljančani so uspešno izkoristili ležerno igro varovancev Gašperja Potočnika, tako da so prvo četrtino izgubili za pet točk, drugih deset minut so igrali neodločeno (15:15), tretji del igre so dobili z 12:11, v zadnjem pa je Elektra vendarle pohodila plin (25:13) in suvereno prišla do dvanajste zmage.

Pri zmagovalcih je redkega trojnega dvojčka dosegel Mensud Julević. Vknjižil je 19 točk, zbral 10 skokov, nad njim pa so tekmeci naredili kar 13 osebnih napak. Salih Nuhanović je imel dvojnega dvojčka - 14 točk, 11 skokov, razigrana v napadu pa sta bila tudi Tadej Horvat (17 točk, trojke 5:5) in Djordje Lelić (16). Za Parklje je Klemen Lorbek iz 22 metov na koš dosegel prav toliko točk (met iz igre 9:22), Matej Luznar pa je prispeval 17 točk. Elektro naslednja tekma v ligi Telemach čaka v sredo, 8. februarja, in sicer lokalni derbi doma proti Zlatorogu, Parklji pa bodo čez sedem dni gostovali na Polzeli.