316 ogledov

Infarktna končnica za novo zmago Olimpije

Cedevita Olimpija Borac/Duško Radišić
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 14. krogu lige Aba premagali Borac s 76:74 (23:23, 38:42, 58:59).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ligi Aba neporaženi že natanko dva meseca. V 14. krogu so v gosteh po hudem boju premagali Borac s 76:74. To je bila njihova osma zaporedna zmaga in enajsta skupno, ki jih uvršča v vrh tekmovanja.

Ljubljančani so 2023 začeli z dvema zmagama; v ponedeljek so premagali Mego, tokrat pa težje od pričakovanj še drugič v sezoni Borac iz Čačka, ki se v spodnjem delu razpredelnice bori za obstanek.

Izbranci trenerja Jurice Golemca niso navdušili, so pa bili v zaključku tekme dovolj zbrani, hkrati pa so imeli v zadnji sekundi še precej sreče, da trojka Save Lešića ni šla skozi obroč.

Ključni korak k zmagi so naredili pet minut pred koncem tekme, ko so z delnim izidom 11:1 prišli do prednosti 75:68. Domači so se v zadnji minuti sicer približali na 75:74, vendar jim je za četrto zmago zmanjkalo natančnosti.

Yogi Ferrell je bil z 19 točkami (11 v drugem polčasu) prvi strelec tekme (trojke 3:9, 7 podaj). Dvanajst jih je dodal Josh Adams (met iz igre 5:11), deset pa Amar Alibegović (11 skokov).

Ljubljančani bodo 14. januarja gostili Split, 23. januarja pa jih čaka gostovanje pri Crveni zvezdi. V evropskem pokalu bodo 11. januarja igrali v Turčiji proti Bursasporju, 18. januarja pa jih Stožicah čaka romunska ekipa iz Cluja.

1. Partizan            13  11   2   1181:999    24
 2. Cedevita Olimpija   13  11   2   1170:1012   24
 3. Crvena zvezda       12  11   1   1028:835    23
 4. Budućnost           14   9   5   1262:1147   23
 5. FMP                 13  10   3   1215:1109   23
 6. Zadar               13   7   6   1160:1167   20
 7. Split               14   5   9   1078:1184   19
 8. Cibona              13   6   7   1038:1169   19