362 ogledov

Jokić blestel v vsem svojem sijaju, minute za Čančarja

nikola jokić Profimedia
Slovenski košarkar Vlatko Čančar je k zmagi Denver Nuggets prispeval dve točki in pet skokov.

Denver Nuggets slovenskega reprezentanta Vlatka Čančarja so ponoči s 103:100 ugnali Los Angeles Clippers v severnoameriški ligi NBA. Čeprav so imeli 17 točk naskoka, so za zmago trepetali do zadnjih sekund. Čančar je v dobrih 15 minutah na parketu dosegel dve točki in dodal pet skokov, izkazal pa se je Nikola Jokić s 26 točkami in 22 skoki.

Ob tem je odlični srbski center in najkoristnejši igralec minule sezone rednega dela vknjižil še osem podaj ob dveh ukradenih žogah ter dveh blokadah. Čančar je tokrat priložnost dobil s klopi, v 15:14 minute na parketu pa je zadel edini met za dve točki. Ob razpoloženem Jokiću je 17 točk dodal Will Barton, s klopi pa se je s 15. dokazal Davon Reed. Pri Clippers sta po 18 točk dosegla Eric Bledsoe in Brandon Boston ml.

Denver je na zadnji tekmi proti Charlotte Hornets zapravil vodstvo 19 točk in izgubil, tokrat pa je imel na začetku tretje četrtine +17. Vendar so Clippers, ki so igrali brez poškodovanega Paula Georgea, že do začetka zadnje četrtine izničili zaostanek in povedli.

V zadnjem delu so košarkarji iz Los Angelesa vodili za devet točk, v zadnjih šestih minutah pa so z delnim izidom 16:7 in predvsem Jokićevo pomočjo Nuggets le prišli do 16. zmage in polovičnega izkupička (16-16) za šesto mesto v zahodni konferenci. Clippers kljub porazu ostajajo peti (17-16).

"Za praznike nisem bil dobra družba," je po tekmi dejal trener Denverja Mike Malone in spomnil na boleč poraz proti Charlottu. "Bil sem 'zatežen', zato sem se že vnaprej opravičil ženi, hčerkama in mojim psom," je slikovito nadaljeval Malone.

"Tole na koncu je bila prava pustolovščina. Prišli smo do 17 točk prednosti, potem pa se je v hipu vse spremenili. Clippers so postali agresivni, ves čas so tekli, mi pa smo ves čas zaostajali, stali smo na petah. Potrebovali smo to zmago in se odzvali v najboljši meri. Stopili smo skupaj in preživeli to nevihto. Tekmeca smo ustavili v napadu, nismo bili sebični," je še dodal Malone.

Pred Denverjem so na četrtem mestu Memphis Grizzlies (20-14), ki so ponoči zanesljivo ugnali Sacramento Kings s 127:102. Odločilen je bil predvsem drugi polčas, ki so ga grizliji dobili z 78:52. Pri Memphisu je največ, 28 točk, dosegel Desmond Bane.

Na vzhodu so Philadelphia 76ers slavili proti Washington Wizards s 117:96. Joel Embiid se je izkazal s 36 točkami in 13 skoki. Obe ekipi sta v sezoni zbrali 17 zmag ob 16 porazih ter zasedata šesto oz. sedmo mesto lestvice. Cleveland Cavaliers pa so po 20. zmagi v sezoni na petem mestu vzhoda, tokrat so visoko ugnali Toronto Raptors s 144:99.

Četrtouvrščeni na vzhodu Miami Heat (21-13) so v floridskem derbiju v nedeljo pozno zvečer po slovenskem času ugnali Orlando s 93:83 in zabeležili tretjo zaporedno zmago, drugi Chicago Bulls (20-10) pa so s 115:103 premagali Indiana Pacers. Tudi biki so dosegli tretjo zaporedno zmago, zanjo pa je bil najbolj zaslužen Zach LaVine z 32 točkami.

San Antonio Spurs so bili prepričljivo boljši od Detroit Pistons in zmagali s 144:109, Oklahoma City Thunder pa so v derbiju začelja na zahodu s 117:112 premagali New Orleans Pelicans. Shai Gilgeous-Alexander je ob tem dosegel 31 točk.