276 ogledov

Odlična predstava Čančarja, nove hude težave za nekdanjega MVP-ja

Vlatko Čančar Profimedia
Košarkarji Denverja so kljub dobri predstavi klonili v Oklahoma Cityju. Nekdanji MVP pa je prejel nove slabe novice.

Košarkarji Denver Nuggets, katerih član je tudi Slovenec Vlatko Čančar, so v severnoameriški ligi NBA gostovali pri Oklahoma City Thunderju. Shai Gilgeous-Alexander je dosegel drugi trojni dvojček kariere (27 točk, 11 skokov, 12 podaj) in popeljal domačo ekipo do zanesljive zmage s 108:94.

Gilgeous-Alexander je po zmagi dejal, da so mu soigralci med tekmo povedali, da je blizu, in ga spodbujali, naj pride do trojnega dvojčka. Uspelo mu je minuto pred koncem. "Med tekmo, ko igramo, ne morem zraven spremljati še statistike. Sam skušam le zmagati in z vsako žogo, ki jo dobim, narediti največ, kar lahko," je dejal junak večera.

Darius Bazley je k zmagi dodal 17 točk in 11 skokov, Lu Dort 15 točk in novinec Jeremiah Robinson-Earl 14 točk in devet skokov. To je bila za Oklahoma City zmaga z najvišjo razliko v sezoni.

Najkoristnejši igralec (MVP) lige Nikola Jokić, ki je v tekmo vstopil s povprečjem 26,3 točke, 13,5 skoka in 7,5 podaje, je tokrat za zlata zrna zbral zanj skromnih 13 točk, sedem skokov in tri podaje. Čančar je za Denver odigral 17 minut in v tem času zbral kar devet točk in štiri skoke, izgubil pa je tudi dve žogi.

Naslednja tekma Denver čaka v noči na petek po srednjeevropskem času, ko bodo v domači dvorani gostili Charlotte Hornets.

Vlatko Čančar | Avtor: Profimedia Profimedia

Na tekmi Boston Celtics - Cleveland Cavaliers (111:101) je pri gostiteljih manjkalo sedem košarkarjev, pri gostih pa osem. Jaylen Brown je še na drugi zaporedni tekmi dosegel 30 točk, tokrat 34, in popeljal Kelte do zmage, s katero so zaustavili zmagoviti niz konjenikov pri šestih slavjih. Robert Williams tretji je k zmagi dodal 21 točk in 11 skokov, Jayson Tatum je dodal 18 točk. Darius Garland je bil prvi strelec Clevelanda z 28 točkami, Kevin Love pa jih je dodal 18.

A največ navdušenja gledalcev je požel 40-letni veteran Joe Johnson, ki je imel v ligi 17-letni staž, a ni igral vse od leta 2018. Johnson je sicer zmogel le dve točki v dveh minutah, a je prejel glasen aplavz. "Super je biti nazaj 20 let pozneje. Občutek je čudovit. Bilo je kar malo neresnično, ampak zelo zabavno. Hvala navijačem," je dejal Johnson, sicer sedemkratni udeleženec tekem zvezd All-Star, ki je pred tem dosegal po 16 točk na tekmo v 1276 nastopih za Boston, Atlanto, Phoenix, Brooklyn, Miami, Utah in Houston.

Joe Johnson | Avtor: Profimedia Profimedia

Jrue Holiday je zbral 24 točk in deset podaj, Khris Middleton pa 23 točk in skupaj sta popeljala prvake Milwaukee Bucks do zmage s 126:106 nad Houston Rockets. Milwaukee je ta čas tretji v vzhodni konferenci, četudi zaradi poskusa omejevanja koronskih okužb v ligi manjka grški superzvezdnik Giannis Antetokounmpo.

Franz Wagner je dosegel 25 točk, Gary Harris pa 17, kar je bilo dovolj za zmago Orlando Magic, druge najslabše ekipe v prvenstvu NBA, nad Atlanta Hawks s 104:98. Pri Atlanti je Cam Reddish dosegel 36 točk.

Tekma med Torontom in Chicagom je bila preložena, ker Raptors niso imeli na voljo minimuma osmih zdravih igralcev.

Derrick Rose odsoten vsaj dva meseca

Ameriški košarkar Derrick Rose, zvezdnik moštva New York Knicks, pa je izvedel slabo novico, saj bo po operaciji gležnja s parketa odsoten vsaj dva meseca. Rose je šel v sredo na operacijo desnega gležnja; zaradi te poškodbe pa je izpustil že zadnji dve tekmi kratkohlačnikov.

"Derricku Rosu so danes uspešno operirali desni gleženj. Nove informacije bodo znane čez osem tednov," so prek Twitterja zapisali pri New York Knicks.

Derrick Rose | Avtor: Profimedia Profimedia

Najkoristnejši igralec (MVP) lige leta 2011 je imel vso kariero precej težav s poškodbami, največ s koleni. To sezono je 33-letnik nastopal kot šesti igralec in je v povprečju dosegal po 12 točk, štiri podaje in tri skoke na tekmo.

V njegovi odsotnosti naj bi kratkohlačniki bolj računali na Kembo Walkerja, ki je spet v formi, potem ko mu je novembra trener Tom Thibodeau povedal, da ne bo igral.