84 ogledov

Krka neuspešna še petič zapored...

KK Krka Reševalni pas/Twitter
Novomeška Krka je v 1. krogu regionalne košarke lige Aba doma izgubila z ekipo FMP iz Beograda s 65:75 (9:24, 31:38, 44:59) in doživela še peti medsebojni poraz v nizu.

Sedemkratni državni prvaki iz Novega mesta so regionalno tekmovanje odprli proti zanje v zadnjem obdobju zelo neugodnem tekmecu iz srbske prestolnice. FMP je dobil štiri prejšnje tekme v nizu proti Krki, tudi dve v Novem mestu. Beograjski klub je septembra igral tudi v superpokalu lige Aba in v četrtfinalu izgubil proti košarkarjem Cedevite Olimpije, ki so pozneje osvojili drugo mesto.

Liga ABA Spektakel Šport Iz NBA v ABA: Kar 10 nekdanjih NBA-jevcev bo letos nastopalo v ligi ABA!

Ekipa FMP je v Novem mestu silovito začela tekmo, Krki dopustila v prvi četrtini, da je dosegla zgolj devet točk, sama pa je prišla do 24. Marko Pecarski je sam v ekipi gostov v prvih desetih minutah zbral osem točk, ujel je tri žoge in enkrat podal. Krka se je v drugi četrtini pobrala in po zabijanju Ganija Oladimejija Lawala je bilo tri minute in pol pred koncem prvega polčasa le še točka prednosti za goste (29:28). Domači so nato do odmora zmogli vsega dve točki in FMP je zadnjih 20 minut začel s sedmimi točkami prednosti (38:31).

A je Krka potem, ko je drugi del igre dobila s petimi točkami razlike, v tretjem znova popustila in dosegla le 13 točk, tekmeci pa osem več in razlika je znova narasla. Ob koncu druge minute zadnje četrtine je bilo že 47:65 in trener domačih Simon Petrov je zahteval minuto odmora. Po njej so domači do sredine zadnjega dela dosegli devet točk, gostje pa le dve (56:67). Luka Lapornik in Lawal sta slabe tri minute pred koncem s prostih metov zaostanek znižala na sedem točk (63:70).

Domačim v obupanih poskusih ni uspelo popolnoma preobrniti izida in FMP je tekmo dobil z dvomestno razliko. Pri domačih, ki so zadeli le osem od 30 poskusov za trojko, je 17 točk zadel Glenn Cosey, pri gostih je bil najboljši strelec Aleksa Radanov (21).

Krka bo v 2. krogu lige ABA 14. oktobra gostovala v Zadru.

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Pukl, Petek, Mrdak.
* Krka: Cosey 17 (4:4), Marinelli 5, Škedelj 2, Đapa 7 (1:2), Jošilo 12 (7:8), Lapornik 2 (2:2), Rakićević 3, Ramljak 4 (2:3), Lawal 13 (1:2).
* FMP: Reath 7 (1:2), Uskoković 10, Pecarski 12, Jeremić 5, Pot 4, Radanov 21 (2:2), Tejić 11 (4:6), Ulubay 3 (1:2), Đorđević 2.
* Prosti meti: Krka 17:21, FMP 8:12.
* Met za tri točke: Krka 8:30 (Cosey 3, Đapa 2, Marinelli, Jošilo in Rakićević po 1), FMP 11:24 (Radanov 3, Rath, Pecarski in Uskoković po 2, Jeremić in Tejić po 1).
* Osebne napake: Krka 20, FMP 21.