29 ogledov

Lin "šokiral" trenerja in soigralce

Jeremy Lin Reuters
V košarkarski ligi NBA sta na parket stopila oba Slovenca. Beno Udrih in Goran Dragić sta skupaj vknjižila 13 točk, njihovi ekipi pa poraza. Ponoči sta blestela sta Tony Parker in maloznani Jeremy Lin.

Minnesota se je s peto zmago v zadnjih sedmih tekmah povzpela do 50-odstotnega izkupička (12-12), ključni vlogi za uspeh pa sta odigrala Kevin Love s 25 točkami in 18 skoki ter Luke Ridnour z 22 točkami. Prvi strelec Houstona Kevin Martin (povprečje 20,7 točk) je povsem odpovedal, saj je ob metu 1:10 dosegel vsega dve točki, slovenski reprezentant Goran Dragić pa je na igrišču prebil 16 minut, iz igre metal 3:6 in s šestimi točkami za dve zaostal za svojim povprečjem.

Beno Udrih, ki je v dosedanjih tekmah zbral v povprečju 5,4 točke, je igral 26 minut, metal 3:8, njegovih sedem točk pa je bilo premalo, da bi lahko Milwaukee računal na presenečenje proti Chicagu. Zanj je blestel Derrick Rose s 26 točkami in 13 podajami.

Tony Parker MVP večera
Najvidnejši dosežek večera je uspel Tonyju Parkerju, ki je na tekmi proti najboljši ekipi lige Oklahomi dosegel 42 točk in zbral devet podaj, s čimer je na večni klubski lestvici asistentov prehitel Averyja Johnsona (4477 podaj). Tim Duncan je zbral 13 točk in 15 skokov, San Antonio pa je pred devetimi zaporednimi gostovanji povišal domači izkupiček na 13-1.

Razpoložen je bil še en francoski igralec, Nicolas Batum, ki je za Portland dosegel zanj rekordnih 33 točk, ob tem, da je za tri točke metal 9:15, kar je nov klubski rekord in najboljši dosežek v ligi v tej sezoni.

O nevsakdanjem dosežku poročajo iz Sacramenta, kjer so domači po podaljšku premagali Golden State. DeMarcus Cousins je zbral 21 točk in 20 skokov, kar je prvi tovrstni izkupiček pri Kingsih v zadnjih treh letih.

Anonimnež presenetil vse
Derbi v "velikem jabolku" je pripadel New Yorku, ki je tako vknjižil šele tretjo zmago na zadnjih štirinajstih tekmah. Junak je bil maloznani Jeremy Lin, košarkar, ki ga je New York vzel v svoje vrste, da bi popolnim seznam igralcev, potem ko so ga zavrnili tako v Golden Statu kot Houstonu. Po nizu porazov ga je trener Mike D'Antoni na presenečenje vseh poslal na igrišče, Lin pa se mu je oddolžil z življenjsko predstavo. Dosegel je 25 točk, imel 7 podaj, ključne točke pa je dosegel ravno ob koncu dvoboja in to proti prvemu zvezdniku New Jerseyja Deronu Williamsu.

"Bil sem malo paničen, ko sem ga poslal v igro," je priznal D'Antoni, ki se mu zaradi slabih rezultatov močno maje stolček, najboljši igralec Knicks Amare Stoudemire pa je dodal. "Bil je popolno presenečenje. Očitno tudi za goste, ki niso bili pripravljeni nanj in ga niso znali zaustaviti."

Liga NBA, izidi:
Minnesota Timberwolves : Houston Rockets 100:91
Love 25 in 18 sk., Ridnour 22; Lowry 24 in 11 as., Scola 24, (Goran Dragić 6 točk, 3 skoke v 16 minutah za Houston)

Milwaukee Bucks : Chicago Bulls 90:113
Gooden 24, Harris 19, (Beno Udrih 7 točk, 5 podaj v 25 minutah za Milwaukee); Rose 26 in 13 as., Deng 21

Atlanta Hawks : Philadelphia 76ers 87:98