7307 ogledov

Luka Dončić s pošastnim trojnim dvojčkom spisal zgodovino

Luka Dončić Reševalni pas/Twitter
Slovenski zvezdnik je proti eni najboljših ekip lige NBA prikazal izvrstno igro in storil nekaj, kar ni še nihče pred njim.

Dallas Mavericks so na domačem parketu klonili proti Toronto Raptors (120:123) in so sedaj pri izkupičku 22 zmag in 27 porazov na 12. mestu zahodne konference.

Luka Dončić je proti tretjemu najboljšemu moštvu lige prikazal statistično najboljšo predstavo doslej. Zbral je 35 točk, 12 skokov in 10 asistenc in tako prišel do svojega drugega trojnega dvojčka v NBA, prvega je vpisal pred tednom dni v Milwaukeeju. Dončić je zadel 14 od 24 metov iz igre (3/9 za tri) in imel tri izgubljene žoge.

Dončić je postal prvi košarkar v zgodovini najmočnejše košarkarske lige na svetu, ki je kot najstnik prišel do več kot enega trojnega dvojčka.

Prvi polčas so prepričljivo dobili gostje iz Kanade, na krilih Kawhija Leonarda in odličnega meta z razdalje so po 24 minutah vodili z 58:70. V tretji četrtini so Teksačani spreobrnili potek srečanja in prešli v rahlo prednost. V zadnjem delu tekme je Toronto znal izkoristiti napake domačinov in prišel do svoje 37. zmage v sezoni.

Leonard je za Raptorje zabeležil 33 točk in 10 skokov, Kyle Lowry je dodal 19 točk in devet asistenc. Pri Dallasu ob Dončiću ni bilo izrazito razpoloženega košarkarja. Harrison Barnes je dosegel 14 točk, po 13 sta jih zbrala Dennis Smith Jr. In Dorian Finney-Smith, DeAndre Jordan je dodal 11 točk in devet skokov.

luka dončić Za zaprtimi vrati Šport Dončićev skrivnostni trening, posnetke skrivali pred javnostjo

Dončić je moral nositi glavno breme pri domačih, igral je skoraj 36 minut. Pokazal je nekaj atraktivnih potez, ki so navdušile občinstvo v American Airlines Centru.

Dallas Mavericks bodo naslednjo tekmo igrali v noči na četrtek v gosteh proti New York Knicks.

Luka Dončić Dončić: Šport "Če znaš, znaš! Tako v Evropi kot v ZDA."

Na preostalih tekmah so Miami Heat, ki še vedno igrajo brez poškodovanega Gorana Dragića, slavili pri New York Knicks (97:106). Los Angeles Clippers so se utrdili na mestih, ki vodijo v končnico z zmago nad Sacramento Kings (122:108), tako kot Utah Jazz s slavjem pri Minnesoti (111:125) in San Antonio Spurs z zmago nad Washington Wizards (132:119).

Vodilna ekipa Vzhoda Milwaukee Bucks je bila poražena na gostovanju pri Oklahoma City Thunder (118:112), Houston Rockets so doma pričakovano strli odpor Orlanda (103:98).

Luka Dončić NBA Šport Rick Carlisle: "Luka dela izjemne stvari!"