2294 ogledov

Luka še enkrat več odličen, Dallas melje naprej

Luka Dončić Profimedia
Košarkarji Dallasa nadaljujejo z uspešnim nizom. Tokrat so s 109:87 premagali Washington.

Dallas je odigral drugo tekmo v dveh dneh, slabih 24 ur po zmagi v New Yorku, kjer je prišel do tretje zaporedne zmage, je namreč sledilo še gostovanje v Washingtonu. Tega so Mavericks morali oddelati brez Kristapsa Porzingisa, ki je izpustil dvoboj zaradi težav s kolenom. Latvijec odkar je član zasedbe iz Teksasa sicer redko odigra dve tekmi v dveh dneh. Od standardne prve peterke sta bila odsotna tudi Josh Richardson in Maxi Kleber. Pri domačih je še enkrat več manjkal prvi strelec lige Bradley Beal.

Luka Dončić je ob izostanku treh pomembnih soigralcev hitro prevzel vajeti v svoje roke, ekipo iz Teksasa je na polovici prve četrtine popeljal do 14:9, dosegel je 10 točk. Preostale štiri je dodal Boban Marjanović. Ob tem rezultatu je slovenski zvezdnik dobil na voljo prvi počitek.

Luka se je na parket vrnil slabe tri minute pred koncem četrtine pri prednosti za dve točki. Ta je do konca četrtine narastla na +5, zadnji koš je dosegel Marjanović za 24:19.

Dallas si je nato že priigral sedem točk prednosti, a je bilo kasneje dvakrat izid izenačen, nazadnje pri 35:35. Dončić, ki je na začetku četrtine zgrešil pet zaporednih metov, je pri izidu 38:37 najprej dosegel koš, v naslednji akciji pa asistiral Nicoli Melliju. Italijan je bil sicer najzaslužnejši, da so Mavericks znova nekoliko pobegnili tekmecu. V napadu je priše do odbite žoge, zadel in nato uspešno izvedel še dodatni prosti met za 47:40. S tem so gostje izenačili do takrat najvišjo prednost na tekmi.

Do glavnega odmora je gostiteljem preko Russella Westbrooka, ki je v zadnji sekundi polčasa izsilil osebno napako Dončića, nekoliko uspelo zmanjšati zaostanek. Prvi mož Washingtona je z dvema prostima metoma poskrbel za rezultat 47:52. Westbrook je enako kot Dončić v prvih dveh četrtinah zbral 14 točk, oba sta imela v statistiki vpisane tudi po tri asistence. Prvi je zbral osem skokov, Slovenec štiri.

Gostje so odlično odprli drugi polčas, po petih zaporednih točkah Marjanovića je prednost prvič narastla na 10 točk, po ukradeni žogi in košu Dončića pa se je na semaforju izpisal izid 61:49.

Minuto in pol pred koncem četrtine se je Washington približal na osem točk zaostanka, pred tem je Dallas že vodil za +13. Dončić je s skokom v napadu in košem poskrbel za 75:65, enako je na drugi strani uspelo Westbrooku. Marjanović je ob zvoku sirene poizkusil z metom za tri točke, a se je žoga odbila od obroča. V zadnjo četrtino so tako gostje vstopili s prednostjo 75:67. Luka je bil pri 22 točkah, sedmih skokih in štirih asistencah.

Slovenec je odlično odprl zadnjih 12 minut igre. Hitro je zbral še peto in šesto podajo, v obrambi pa je v svojo statistiko vpisal še prvo blokado in drugo ukradeno žogo. Prednost Dallasa je po dveh minutah četrte četrtine narastla na +14. Luka je hitro sedel na klop, a so njegovi soigralci na čelu z Jalenom Brunsonom mirno ohranjali prednost.

Tri minute pred koncem je z dvema trojkama Tim Hardaway Jr. poskrbel za 101:82. Postajalo je očitno, da se Dončić ne bo več vrnil na parket. Dvoboj je bil namreč odločen. Na koncu so Mavericks slavili z 22. točkami razlike.

Prva violina Dallasa je tokrat zbrala 26 točk, 8 ulovljenih žog in 6 podaj. Brunson je k zmagi dodal 19 točk, Hardaway 16, Marjanović pa 15 ob 12 skokih. Pri Washingtonu je Westbrook tekmo končal s 26. točkami in 14. skoki.

Zanesljiv tudi Dragićev Miami

Goran Dragić pa je za moštvo Miami Heat, ki je s 115:101 doma odpravilo Cleveland Cavaliers, v 27 minutah zbral 13 točk, štiri podaje in dva skoka.

Padel pa je eden izmed Dončićevih NBA rekordov. V Miamiju ga je uspel izboljšati Duncan Robinson (18 točk, 6:9 met za tri točke). Prišel je do mejnika 450 trojk na 138. tekmi v ligi, Dončić je bil pred tem na čelu po 171 tekmah.

Za Miami, ki je na poti do dvajsete domače zmagi proti Clevelandu prišel po 35 podajah, 13 jih je bilo zgolj v prvi četrtini, je Bam Adebayo dodal 18 točk in 11 skokov.

Miami je peti na vzhodnem delu lige, kjer vodi Philadelphia, Dallas pa je na zahodnem sedmi, na čelu je vodilna ekipa celotne lige Utah Jazz.