67 ogledov

Miami z nerazpoloženim Dragićem položil orožje

Pacers Heat Reševalni pas/Twitter
V noči na soboto je bilo v najmočnejši košarkarski ligi na svetu odigranih osem tekem.

Ekipa Miami Heat je izgubila na gostovanju z Indiano Pacers z 91:99. Slovenski zvezdnik Goran Dragić je za goste v 34 minutah zbral osem točk, tri podaje in en skok. Miami je izgubil četrtič na zadnjih petih tekmah.

james harden chris paul NBA Šport Spor pri prvakih pustil posledice, Melo odpuščen

Tyreke Evans je zadel pet trojk in dosegel zanj rekordnih 23 točk v sezoni, čeprav je v igro vstopil s klopi. Za zmagovito domačo vrsto je Bojan Bogdanović prispeval 16 točk in šest podaj, Domantas Sabonis pa 15 točk in 12 skokov. Na drugi strani sta bila najbolj učinkovita Josh Richardson (28 točk), zadel je sedem od desetih metov za tri točke, ter Hassan Whiteside z 12 točkami in 17 skoki.

Miami je z devetimi točkami sicer dobil uvodno četrtino, nato pa je Indiana z delnim izidom 16:0 v drugi prevzela vodstvo in ga po trojki Sabonisa (34:32) nato obdržala do konca. Miami se je tik pred zaključkom po delnem izidi 7:0 vrnil v igro, ko je Richardson zadel trojko minuto in 27 sekund pred koncem (89:92), vendar je s tremi točkami že v naslednjem napadu vrnil Victor Oladipo.

Miami bo naslednjo tekmo igral v noči na ponedeljek po slovenskem času, ko bo doma gostil Los Angeles Lakers, Dallas Mavericks Luke Dončića pa bo dan prej doma igral z Golden State Warriors.

Kyrie Irving je 23 od svojih 43 točk zadel v zadnji četrtini ter nato v podaljšku sodeloval kot strelec ali podajalec pri vseh napadih ekipe Boston Celtics, ki je s 123:116 premagala Toronto Raptors. Irving je imel skupaj 11 asistenc, Jayson Tatum pa je dodal 21 točk in sedem skokov. Za Toronto, ki je doživel tretji poraz v nizu, pred tem pa je na uvodnih 13 tekmah klonil le enkrat, je bil najuspešnejši Kawhi Leonard z 31 točkami in 15 skoki.

Jimmy Butler, še v ponedeljek je bil član Minnesota Timberwolves, je za Philadelphio 76ers zadel 28 točk ter je z novimi soigralci slavil svojo prvo domači zmago po slavju s 113:107 nad ekipo Utah Jazz. V New Orleansu je Anthony Davis s 43 točkami in 17 skoki vodil ekipo Pelicans po zaostanku z 11 točkami v zadnji četrtini do zmage nad New York Knicks s 129:124.

Igralci Washington Wizards do doma klonili v dvoboju z Brooklyn Nets s 104:115, zanesljive zmage pa so doma zabeležile ekipe Memphis Grizzlies, ki je ugnala Sacramento Kings s 112:104, Minnesote Timberwolves po zmagi nad Portland Trail Blazers s 112:96 ter Milwaukee Bucks po slavju nad Chicago Bulls s 123:104. V Memphisu je Španec Marc Gasol presegel klubski rekord Grizzlies in Zacha Randolpha po številu skokov, nova znamka je sedaj 5612.