3038 ogledov

Neverjetno: grška pošast v 20 minutah ponižala Špance!

Giannis Antetokounmpo Epa
V torek sta se na prijateljskem srečanju pomerili dve ambiciozni evropski reprezentanci.

Bliža se EuroBasket in na omenjenem tekmovanju sta zasedbi Grčije in Španije vedno v vlogi favoritov za naslov.

Grki so letos še posebej močni, saj jim pomaga dvakratni MVP lige NBA Giannis Antetokounmpo. In razpoložen je odlično.

Tyler Dorsey Grčija Konkurenti Šport Dončićev novi ameriški soigralec bo na EuroBasketu igral za Grke

V dvorani OAKA so Grki pričakali Špance in jih zanesljivo premagali (86:70). Že po prvi četrtini so vodili z 31:13. Pred zadnjim delom tekme so se gostje sicer približali, a so domačini spet stopili na plin in slavili.

Junak srečanja je bil že omenjeni Giannis Antetokounmpo. Čeprav je na parketu preživel le dobrih 20 minut, je zbral 31 točk (11/13 iz igre; trojke 2/3), deset skokov in tri asistence. Prislužil si je vzklike: "MVP, MVP ..."

Na EuroBasketu, ki se bo začel 2. septmebra, bo Grčija tekmovanje začela v skupini s Hrvaško, Italijo, Veliko Britanijo, Ukrajino in Estonijo.