3396 ogledov

Noro! Omićev strelski rekord v senci Dončićeve zmagovite trojke

alen omić
V najmočnejši košarkarski ligi v Evropi sta fantastičen šov v Beogradu uprizorila Luka Dončić in Alen Omić.

V Beogradu sta se v okviru 29. kroga Evrolige pomerila domača Crvena zveza in Real Madrid. Zmage se je veselila španska ekipa (82:79), za katero je slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić prispeval 24 točk, kar je bil drugi najboljši dosežek na tekmi.

Dončić je na parketu preživel 30:11 minute in 24 točkam (4/5 za dve, 3/7 za tri, 7/9 prosti meti) dodal devet skokov, štiri podaje in tri ukradene žoge (indeks 35). 18-letnik je sekundo pred koncem zadel odločilno trojko, s katero je priigral zmago Madridu.

Madridčani so zabeležili 18. zmago v sezoni (18-11), kar jih na lestvici uvršča na visoko četrto mesto. Poleg Dončića sta se izkazala še Felipe Reyes s 14 točkami (indeks 15) in Trey Thompkins, ki je dodal 11 točk (indeks 10).

Trener Pablo Laso je nekaj manj kot 21 minut namenil tudi Anthonyju Randolphu, ki je srečanje končal s sedmimi točkami (2/5 za dve, 1/6 za tri, 0/0 prosti meti), petimi skoki in ukradeno žogo (indeks 5).

luka dončić | Avtor: Epa Soigralci podpirajo njegovo odločitev. Epa

Pri domačih, ki imajo ravno obratno statistiko kot Real (11-18), je s 25 točkami blestel naturalizirani slovenski košarkar Alen Omić (11/13 za dve, 0/0 za tri, 3/4 prosti meti). Igral je 25:11 minute in osebnemu rekordu po točkah dodal še deset skokov za t.i. dvojni dvojček. Z odlično predstavo si je prislužil statistični indeks 30. Pri Crveni zvezdi sta bila strelsko razpoložena še James Feldeine (18 točk) in Ognjen Dobrić (12 točk).

Žalgiris Bena Udriha je premagal vodilno ekipo lige CSKA s 85:73, pri čemer je slovenski košarkar dosegel devet točk (3/4 za dve, 1/1 za tri, 0/0 prosti meti), tri skoke in ukradeno žogo (indeks 7).