15086 ogledov

Nove slabe novice za Dallas Mavericks

Stephen Curry Profimedia
Bojevniki so se v ligi NBA znesli nad razglašenim Milwaukeejem in vse bolj dihajo za ovratnik Dallasu, medtem ko so se Sacramento Kings z novo zmago Dončićevi ekipi še dodatno oddaljili.

Sedemkratni prvaki lige NBA, ekipa Golden State Warriors, so v severnoameriški košarkarski ligi premagali trenutno drugo najboljšo ekipo vzhodne konference Milwaukee Bucks z izidom kar 125:90. Bojevniki so se vrnili s prepričljivo zmago v Chase Centru v San Francisco po katastrofalnem porazu proti vodilni ekipi lige NBA Bostonu.

Ekipa iz Kalifornije je v nedeljo doživeli enega najbolj ponižujočih porazov v zgodovini franšize, saj so v porazu proti Celtics izgubili z osupljivo razliko 52 točk (140:88). Milwaukee sicer ni doživel poraza vse od premora zaradi tekme vseh zvezd, izboljšana obramba je ekipi Doca Riversa pomagala do šest zaporednih zmag. A proti bojevnikom niso zmogli razviti svojega načina igre.

Golden State je samo v prvi četrtini dosegel 40 točk, nato pa 38 v drugi in ob polčasu vodil z 78:58. Čeprav so se člani Milwaukeeja v tretji četrtini zbrali in bili boljši od Golden Stata s 23:15, so Warriorsi v zadnjem delu znova prevzeli vajeti v svoje roke. Prvi zvezdnik košarkarjev iz zlate dežele Stephen Curry je na tokratni tekmi dosegel 29 točk.

Stephen Curry | Avtor: Profimedia Profimedia

"Zaradi narave lige NBA vas lahko zbije avtobus, kot nas je v Bostonu, in obstaja skušnjava, da bi pozabili na obseg dela, ki smo ga vložili v zadnjem mesecu in pol, in tudi identiteto, ki smo jo ustvarili," je po obračunu dejal Curry. "Za nas je bilo nekaj zelo pomembnega, da smo se odzvali tako, kot smo se, da smo lahko obrnili novo stran, igrali s prepričanjem in samozavestjo po takem spodrsljaju. To kaže, kaj skušamo zgraditi in kdo smo," je dodal Curry.

Curryja je strelsko podpiral Jonathan Kuminga z 20 točkami, Trayce Jackson-Davis pa je navdušil s 15 točkami s klopi. Giannis Antetokounmpo je bil prvi med strelci Milwaukeeja s 23 točkami, Damian Lillard in Bobby Portis pa sta dodala vsak po 20.

Zmaga bojevnikov je sicer slaba novica za Dallas Mavericks našega Luke Dončića. Golden State v razvrstitvi zahodne konference namreč zaseda deveto mesto z razmerjem 33 zmag in 28 porazov in diha za ovratnik osmemu Dallasu (34-28), ki je padel v črno luknjo in izgubil kar pet izmed zadnjih šestih obračunov. Milwaukee je drugi v razvrstitvi vzhoda z razmerjem 41 zmag in 22 porazov. Za vodilnim Bostonom zaostajajo za sedem zmag.

Prav tako Dallasu ni šla na roko zmaga sedme ekipe zahodne konference Sacramento Kings, ki so se sredi mesta angelov veselili zmage nad Los Angeles Lakers s 130:120 in se tako z razmerjem 35-26 še dodatno odlepili od Mavericks. De'Aaron Fox je razbil obrambo jezernikov s 44 točkami, Malik Monk pa je dodal 26 točk s klopi. Lakersi so sicer v prvi četrtini vodili z 19 točkami razlike, a se je Sacramento vrnil  z delnim izidom 44:20.

De'Aaron Fox | Avtor: Profimedia Profimedia

Na drugih tekmah v ligi NBA so košarkarji Orlando Magic v sredo svoj niz neporaženosti podaljšali na pet tekem, ko so premagali Washington Wizards v gosteh s 119:109. Franz Wagner (28 točk) in Paolo Banchero (25) sta bila najboljša pri ekipi Magic, ki je v eni fazi druge četrtine zaostajala za 21 točk. Washington je medtem vpisal 16. zaporedni poraz, s čimer so izenačili negativni rekord franšize. Čarovniki ostajajo zakoreninjeni na začelju vzhodne konference z najslabšim rezultatom lige 9-53 v zmagah in porazih.

V Houstonu so si košarkarji Los Angeles Clippers opomogli po zaostanku 20 točk v drugi četrtini in premagali Rockets s 122:116. Kawhi Leonard je bil najboljši pri Clippers z 28 točkami, Paul George in James Harden pa sta dosegla po 21. Zasedba iz Los Angelesa je pri 40-21 v zmagah in porazih za četrto mesto zahoda.

Philadelphia 76ers pa se je znašla v težavah ob odsotnosti poškodovanih Joela Embiida in Tyresa Maxeya. Sixersi so doma izgubili s 109:115 proti Memphis Grizzlies, ki so prav tako brez ključnih igralcev, vključno z odstotnima Ja Morantom in Desmondom Baneom.