9 ogledov

Olimpija do zmage po preobratu, Krka zanesljivo

olimpija krka finale sekulić filipovski Saša Despot
Košarkarji Uniona Olimpije so na gostovanju v Kragujevcu z 71:65 premagali Radnički. Ljubljančani so po prvem polčasu zaostajali s trinajstimi točkami razlike, po izjemni tretji četrtini (26:7) pa so tekmo spreobrnili v svojo korist. Dan kasneje je zmagovito začela tudi Krka, ki je doma ugnala novinca Szolnoki (71:56).

Ljubljanski košarkarji so z zmago začeli jadransko ligo. Z igro toplo-hladno sicer niso navdušili, toda odlična tretja četrtina, ki so jo dobili z izidom 26:7 je bila dovolj, da so z zanesljivo igro v zadnjem delu prišli do točk. A tekma je pokazala tudi, da trenerja Saša Filipovskega čaka še veliko dela, da bo izboljšal raven igre, ki bo potrebna za nastope v evroligi in tudi proti močnejšim ekipam lige Aba.

Prvi del so varovanci Filipovskega odigrali katastrofalno. Izredno slab met iz igre (za dve točki 24 odstoten, za tri točke 9 odstoten in za točko 56 odstoten) in veliko izgubljenih žog niso obetali nič dobrega. Kragujevčanom ni bilo treba pokazati blesteče igre, saj pri Ljubljančanih z izjemo Jake Blažiča praktično ni bilo nevarnega igralca. Polčas so domači dobili za 13 točk (31:18).

A zagotovo ostre besede Filipovskega v slačilnici so vendarle obrodile sadove, saj so se njegovi izbranci na igrišče vrnili kot prerojeni. Začeli so zadevati, med drugim so v drugem polčasu v 12 poskusih zadeli osem metov za tri točke. Razigral se je Dylan Page, pri zadevanju trojk mu je pomagal tudi Sasu Salin. V 28. minuti je Aron Baynes z dvema prostima metoma izid izenačil na 38. točki, z dvema zaporednima trojkama pa je Page po delnem izidu 0:10 svoji ekipi zagotovil vodstvo za šest točk (38:44).

Na začetku četrte četrtine so Srbi prišli do dveh točk zaostanka, a Ljubljančani so znali odgovoriti. Z zanesljivimi izvajanji prostih metov so na koncu prišli tudi do desetih točk prednosti, zaostanek so domačini v sklepnih trenutkih le za odtenek zmanjšali.

V nedeljo se bodo v boj podali tudi državni prvaki iz Novega mesta, ki bodo gostili Szolnoki Olaj.

Krka brez težav z novinci

Novomeščani so z odliko začeli nastope v novi sezoni lige Aba. Njihov prvi tekmec je bil novinec v ligi, madžarski državni in pokalni prvak Szolnoki Olaj, ki pa slovenskemu predstavniku ni predstavljal večje ovire. Da bo tekma bolj ali manj enosmerna, je nakazala že prva četrtina, ki so jo domači gladko dobili, v nadaljevanju tekme pa zlahka nadzorovali tekmo do zanje srečnega konca.

Madžari so edinkrat na tekmi vodili pri 7:6, nakar so Novomeščani naredili delni izid 14:0 in praktično že s tem odločili zmagovalca. Prednost so v drugi in predvsem tretji četrtini še oplemenitili, tako da so v zadnjih desetih minutah lahko malce stopili s plina. Največjo prednost na tekmi so imeli v 26. minuti, ko je po trojki Jake Klobučarja na semaforju pisalo 57:26.

Najboljši strelec pri Krki je bil Klobučar s 13 točkami. Krka se bo v naslednjem krogu v sredo v Beogradu pomerila s Partizanom.