242 ogledov

Olimpija v gosteh boljša od Partizana

Yogi Ferrell Partizan NIS/Dragana Stjepanović
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu lige Aba premagali Partizan s 96:89 (26:27, 49:49, 71:68).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli največjo zmago v sezoni. Pred 7500 gledalci so v Beogradu premagali enega od glavnih favoritov za osvojitev naslova v ligi Aba, Partizan, ki je tako doživel prvi domači poraz v sezoni in drugega v tekmovanju.

Ljubljančani, ki so imeli pred tekmo petdesetodstotni izkupiček in dva poraza v nizu, so prikazali ekipno in disciplinirano predstavo ter zasluženo osvojili pomembni točki v boju za vrh razpredelnice.

V zadnjo četrtino so vstopili s tremi točkami prednosti, jo hitro povišali na 77:70, trojki kapetana Jake Blažiča pa sta dokončno prevesili tehtnico. Prva pet minut do konca je bila za 85:75, naslednja v 38. minuti pa je vodstvo okrepila na 92:80.

Po devetnajst točk sta dosegla Blažič (met 6:12) in Jacob Pullen (trojke 5:10), 15 točk in 6 podaj je zbral Yogi Ferrell, 14 jih je k zmagi prispeval Edo Murić (met 4:6, 3 skoke, 3 podaje, 3 ukradene žoge), 12 pa Marko Radovanović (met 5:7).

V zasedbi trenerja Željka Obradovića, ki je izgubila skok s 25:30 in imela 15 izgubljenih žog, je največ točk dosegel Zach LeDay (17).

Cedevita Olimpija bo naslednji teden gostila Studentski centar iz Podgorice, koledarsko leto bo zaključila v Zagrebu proti Ciboni (28. 12.), 2022 pa bo začela 2. januarja z gostovanjem v Novem mestu.