Sandra Piršič brez posnemovalk

Sandra Piršič Slovenska košarkarska reprezentanca Slovenija
1/8
KZS/Aljaž Močnik
Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 doživela prvi poraz. V Ljubljani jo je premagala Slovaška z 72:61 (24:16, 38:35, 58:50). Težava bili slovaški skoki v napadu.

Slovenska ženska reprezentanca je na tekmi 5. kola kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 doživela prvi poraz. Od izbrank Borisa Zrinskega so bile z 61:72 boljše Slovakinje. V prvem kolu je slovenska vrsta v Bruslju premagala Belgijo s 63:59, v drugem je v Kranjski Gori z 79:68 ugnala Litvo, v tretjem pa v Slovenskih Konjicah še Nizozemsko z 68:52.

"Začetek tekme je bil mimo vseh dogovorov, predvsem obramba na pick'n'rollu in polnjenje rakete, zaradi česar je bilo tudi ogromno slovaških skokov v napadu. Zaradi takih skokov, po katerih dobivaš trojke, nimaš realnih možnosti za zmago. Z izjemo Sandre Piršič nismo imeli visoke igralke, ki bi bila konkurenčna v tem elementu. To je bila zaslužena zmaga Slovaške. Na nas je, da strnemo vrste, da pozabimo na to tekmo in se osredotočimo na ostale tekme. Po enem porazu še ne smemo obupati, saj je dvobojev še dovolj, da lahko to prinesemo nazaj," je po srečanju dejal selektor Zrinski.

Slovenke so tokrat tekmo začele najslabše v dosedanjem delu kvalifikacij. Slovakinje so namreč po zaostanku z 2:4 dosegle 12 zaporednih točk. Nasedli slovenski voz je nato potegnila Sandra Piršič, ki je pod košem nasprotnicam povzročala obilo težav. S košem in dodatnim prostim metom (njena 13. točka, do polčasa 17 točk in 8 skokov) je sredi 15. minute zaostanek znižala na 23:28, a bližje ni šlo vse do izdihljajev prvega polčasa. Najprej je kapetanka Maja Erkić v drugem poskusu le bila natančna izza črte 6,75, pri polaganju pa je bila v naslednjem napadu natančna še Eva Komplet (35:38).

Slovenija se je na začetku drugega polčasa še nekoliko bolj približala (39:41, 41:43, 44:46, 46:48), a je vrsti Borisa Zrinskega zmanjkal zadnji korak do preobrata. Slovakinje so se ob koncu tretje četrtine znova povzpele na +10 (48:58), domače pa nato zaostanka do konce tekme zaradi nezbranosti v obrambi, potem ko so nasprotnicam dopustile kar 22 skokov v napadu, ter slabega meta z razdalje (trojke 2:14) niso več znižale na manj kot šest točk (55:61).

V slovenskem dresu je Piršičeva, ki se je poškodovala sedem minut pred koncem dvoboja, a se v končnici vseeno vrnila na parket, tekmo končala s 25 točkami in 11 skoki, metala pa je prav vse proste mete slovenske reprezentance (11:15). Za Slovaško Ivana Jalčova prispevala 15 točk.