Zmaji začeli nič kaj vzpodbudno

košarka Petrol Olimpija - Strasbourg
1/26
Saša Despot
Slovenski državni prvaki so letošnje evropsko popotovanje v Fibini ligi prvakov začeli z domačim porazom.

Košarkarji Petrola Olimpije so evropsko sezono v ligi prvakov pod okriljem Fibe začeli s porazom. Pred približno 1000 navijači v Stožicah so morali priznati premoč francoskemu pokalnemu prvaku iz Strasbourga (71:81).

Varovanci trenerja Zorana Martića so tekmo izgubili v drugi četrtini, v kateri so jih gostje nadigrali s 27:13. Prvič polčas so Francozi dobili s 46:34, po treh četrtinah so imeli prednost 70:56, nemoč Petrola Olimpije, ki jo že čez dva dni čaka slovenski derbi v Novem mestu, pa se je na koncu odrazila pri desetih točkah razlike.

Blaž Mesiček je tekmo končal pri 17 točkah (met iz igre 6:10), dve manj je zbral Jan Špan (trojke 3:4, 5 podaj), dvanajst pa jih je dosegel kapetan Mirza Begić (6 skokov).

Slab start ni v skladu z ambicijami ljubljanskega kluba, ki želi v skupini z Neptūnasom iz Litve, nemškim Bayreuthom, grškim Promitheasom, Oostendejem iz Belgije, turškim Beşiktaşom in Virtusom iz Bologne osvojiti eno od prvih štirih mest, ki vodijo v izločilne boje.

Petrol Olimpija bo prihodnjo sredo gostovala v Grčiji, naslednja domača preizkušnja pa jo čaka 24. oktobra proti Virtusu.