14 ogledov

Skromni Udrih slavil v Milwaukeeju

milwaukee bucks EPA
Ekipa Milwaukee Bucks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA premagala Philadelphio 76ers s 94:92, slovenski reprezentant Beno Udrih pa ni imel pomembne vloge v igri; v sedmih minutah in 25 sekundah je zbral eno točko in tri podaje. Monta Ellis je 19 od svojih 27 točk dosegel v drugem polčasu in bil najboljši strelec zmagovite domače vrste.

Turški zvezdnik Hedo Türkoğlu, igralec Orlanda Magica, pa je bil zaradi jemanja prepovedanih poživil kaznovan in na dvajsetih tekmah ne bo mogel igrati. V njegovem vzorcu so našli sledi anaboličnega steroida metenolona.

Hedo Turkoglu | Avtor: EPA EPA
Košarkar je dejal, da je jemal pripomočke, ki mu jih je predpisal njegov osebni trener še v pripravah na sezono, da bi hitreje okreval po poškodbi rame. Tako ni igral na domači tekmi z ekipo Atlanta Hawks, ki so jo za deveto zmago nad Orlandom dobili gostje s 108:76. V vrstah gostov sta bila razigrana Josh Smith (30 točk, 10 skokov) in Al Horford (26 točk, 12 skokov).

V ekipi San Antonio Spurs, ki je ta čas najboljša v ligi, so vnovič skupaj zaigrali vsi trije najboljši igralci Tim Duncan, Argentinec Manu Ginobili in Francoz Tony Parker, kljub temu pa so morali za zmago v gosteh proti Cleveland Cavaliers s 96:95 pomemben del prispevati tudi njihovi soigralci. Kawhi Leonard (13 točk, 10 skokov) je zadel odločilno trojko 2,9 sekunde pred koncem za 14. zmago San Antonia na zadnjih 15 tekmah. Podal mu je Parker, ki je bil s 24 točkami (7 podaj, 6 skokov) prvi strelec tekme. Duncan, odigral je šele drugo tekmo od zadnjih devetih zaradi poškodbe kolena, je končal s 13 točkami in šestimi skoki, Ginobili pa je imel šest podaj in pet točk; zaradi poškodbe podkolenske vezi je manjkal na devetih od zadnjih 13 tekem.

tim duncan san antonio spurs | Avtor: Reuters Reuters
Španec José Calderón (24 točk) in Greg Monroe (16 točk, 18 skokov) sta vodila Detroit do zmage z Washington Wizards (96:85), Alan Anderson, ki ni bil član prve peterke Toronto Raptors, pa je s 26 točkami postal junak svojega moštva, ki je v gosteh z 92:88 premagalo New York Knicks.

Španec Ricky Rubio je bil z 18 točkami, devetimi skoki in desetimi podajami prvi mož ekipe Minnesota Timberwolves, ki pa je na zadnjih 21 tekmah le štirikrat zmagala. Tokrat so jih na njihovem parketu premagali igralci Utah Jazza s 97:93. Igralci Los Angeles Clippers so v zgolj prvi četrtini nanizali 46 točk, na koncu pa s 106:96 premagali Houston Rockets. Igralci Dallas Mavericks so po slavju v dvoboju z ekipo Sacramento Kings s 123:100 dosegli osemnajsto zaporedno domačo zmago.

Liga NBA, rezultati:

Milwaukee Bucks : Philadelphia 76ers 94:92
Ellis 27, Jennings 21, Udrih 1 točka in 3 podaje v 7 minutah; Turner 20, Hawes 19

Cleveland Cavaliers : San Antonio Spurs 95:96