22 ogledov

LeBron ugnal Kobeja, nov poraz Dragića

phoenix suns russel westbrook goran dragić Reuters
Košarkarji Phoenixa so bili le sedem sekund oddaljeni od neslavnega rekorda kluba. Toliko časa je namreč ostalo na semaforju do konca tekme, ko je Wesley Johnson vendarle dosegel 69. točko za Phoenix in tako presegel številko 68, kar je najnižje število točk, ki jih je Phoenix dosegel v zgodovini lige NBA.

Slovenski reprezentant Goran Dragić ni izstopal iz sivega povprečja ekipe oziroma se tudi sam ni mogel kosati z drugo najboljšo ekipo lige Oklahomo Cityjem, ki je tako zabeležila že deseto zaporedno zmago proti Phoenixu. Rezultat je bil 97:69.

Dragić je na parketu prebil 25 minut, dosegel šest točk ob metu 2:7 iz igre in zbral štiri skoke ter štiri podaje. Ljubljančan vseeno ostaja vodilni igralec kluba tako po številu točk (14,3), podajah (6,4), ukradenih žogah (1,4) kot prostih metih (200). V ligi NBA je le še en tak igralec, ki je najboljši v vseh teh elementih – LeBron James.

lebron james | Avtor: EPA EPA
Oklahoma je tako že drugič v dveh dneh premagala Phoenix, potem ko je v petek slavila z 28 točkami naskoka. Pri zmagovalcih sta največ točk dosegla Russell Westbrook (24) in Theo Sefolosha (20), pri Phoenixu pa je imel dvomestno število točk le Markieff Morris (12).

Prvaki doma ugnali Lakers

Derbi večera je bil na Floridi, kjer sta se pomerili najbolj zvezdniški zasedbi lige. Prvaki iz Miamija so premagali Los Angeles Lakers s 107:97. LeBron James je dosegel 32 točk, Dwyane Wade pa je 16 od svojih 30 točk zadel v zadnji četrtini. Za goste jih je Kobe Bryant zbral 28.

Najzanimivejši obračun večera so videli gledalci v Bostonu, kjer so domači po treh podaljških premagali Denver Nuggets. Paul Pierce je dosegel trojni dvojček s 27 točkami, 14 skoki in 14 podajami, Jason Terry pa je v tretjem podaljšku zadel odločilno trojko za sedmo zaporedno zmago Bostona. Zadnji še ne pozna poraza, odkar se je poškodoval igralec All Stars Rajon Rondo in končal sezono.