82 ogledov

Sonca še naprej zažigajo, ostroge razveselile Popovicha

Phoenix Suns Profimedia
Vodilna moštvo lige NBA Phoenix Suns je zabeležilo še deveto zaporedno zmago.

Igralci Phoenix Suns so v severnoameriški ligi NBA s 134:124 premagali Minnesoto Timberwolves za deveto slavje v nizu ter so še naprej najboljši v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Sonca imajo 39 zmag in devet porazov. Devin Booker je zbral 29 točk, Chris Paul pa trojni dvojček z 21 točkami, 14 podajami in 10 skoki.

Miami Heat pa so s 121:114 odpravili Los Angeles Clippers in ostali na vrhu nvzhodnega dela lige. Drugi na tem delu so Chicago Bulls, ki pa so izgubili, košarkarji San Antonio Spurs so jih premagali s 131:122 in tako na najlepši način čestitali svojemu trenerju Greggu Popovichu, ki je v petek praznoval dvainsedemdeseti rojstni dan.

To je bila šele devetnajsta zmaga na petdeseti tekmi ekipe iz Teksasa. Dejounte Murray je zbral 29 točk in 12 podaj, Avstrijec Jakob Pöltl je za zmagovalce dosegel svoj 21. dvojni dvojček, imel je 21 točk in 11 skokov. Na drugi strani je bil najboljši DeMar DeRozan (32 točk).

nikola jokić | Avtor: Profimedia Profimedia
V New Orleansu so Pelicans premagali igralci Denver Nuggets s 116:105, pri gostih je bil znova izvrsten srbski center Nikola Jokić z 22 točkami v drugem polčasu. Za 27. zmago Denverja v sezoni je dosegel 29 točk, 13 skokov in 10 asistenc ter v januarju dosegel šesti trojni dvojček, skupno 69. v karieri.

Tudi v Oklahomi so izgubili domači, Thunder so proti Indiana Pacers po podaljšku klonili s 110:113. V derbiju zahodnega dela so Memphis Grizzlies doma premagali Utah Jazz s 119:109. Na tej tekmi je trojni dvojček dosegel Ja Morant s 30 točkami ter po 10 skoki in podajami.

V Houstonu so Rockets izgubili proti Portland Trail Blazers s 110:125, na preostalih tekmah pa so zmagali domači. Orlando Magic so Detroit Pistons ugnali s 119:103, Charlotte Hornets Los Angeles Lakers, za katere zaradi poškodbe kolena drugič v nizu ni igral LeBron James, s 117:114, Atlanta Hawks Boston Celtics s 108:92, Milwaukee Bucks pa New York Knicks s 123:108.