4528 ogledov

Težek udarec za Dallas, katastrofa že na začetku

Luka Dončić Profimedia
Dallas je doživel nov poraz proti skromnim Kraljem. Tokrat s 106:113.

Košarkarji Dallasa so na zadnjem medsebojnem dvoboju s Sacramentom, ki sodi med slabše ekipe v ligi, doživeli neprijeten poraz, tudi tokrat pa dvoboja niso odprli na najboljši način. Po vsega dveh minutah in pol je trener Rick Carlisle pri zaostanku 2:10 tako že moral vzeti minuto odmora.

Prednost je nato narastla že na 13 točk, niz domačih je z enim zadetim prostim metom naposled prekinil Luka Dončić. Do polovice četrtine so Mavericks zmogli le tri točke, Kings so jih zbrali že 20. Gostje so vse skupaj znova poizkusili prekiniti s posvetom. Luka je nato obsedel na klopi, v svoji statistiki je imel vpisano le točko in skok. Ob odsotnosti svojega prvega zvezdnika, tokrat pri Dallasu sicer znova niso mogli računati na Kristapsa Porzingisa in Josha Richardsona, so se gostje približali na -12, po prvi četrtini pa so zaostajali s 17:31.

Luka je na začetku drugih ducat minut dosegel prvih sedem točk Dallasa, tudi prvo trojko moštva iz Teksasa, ki je pred tem izza črte metalo 0/10. Sacramento je nekaj časa sicer brez večjih težav ohranjal priigrano razliko, ta se je prvič pod deset točk spustila sedem minut pred koncem polčasa, ko je Boban Marjanović zabil za 33:42. Razigral se je še Trey Burke (15 točk v prvem polčasu), ki je s svojim drugim uspešnim metom za tri točke goste pripeljal na -6 (38:44), po Dončićevi trojki pa so Kings vodili le še s 50:47.

Mavs so bili v zadnjih minutah četrtine znova nezbrani pri metih izza črte, Kings so se sedmimi zaporednimi točkami znova nekoliko oddaljili, a je Burke polčas zaključil s trojko za 52:59. Luka je zbral 11 točk, 5 skokov in 4 asistence.

Ljubljančan je odlično odprl tretjo četrtino, najprej je dosegel dve trojki, nato pa zbral še dve asistenci za vodstvo Dallasa s 65:63.

Po minuti odmora je Sacramento zaigral boljše in z osmimi zaporednimi točkami znova povedel. Kmalu zatem se je poškodoval prvi strelec domače ekipe Harrison Barnes (19 točk, met iz igre 7/10), nekdanji član Dallasa je počasi odkorakal v garderobo. To sicer njegovih soigralcev ni pretirano zmedlo, ostajali so v ospredju, a se je s trojko Doriana Finney-Smitha njihova prednost pred zadnjo četrtino stopila na 87:85.

Luka je izpustil prvih nekaj minut zadnjega dela, v igro se je vrnil pri izidu 94:96. A naslednjih pet minut se ni odločil za met na koš, je pa zadel za 101:104. Tim Hardaway Jr., ki tudi tokrat ni bil pretirano razpoložen pri metih za tri točke (3/11), je nato zgrešil trojko, na drugi strani je bil natančnejši Buddy Hield za 109:101. Dallasu je vse bolj primanjkovalo časa za preobrat, do konca sta bili le še dve minuti in pol.

Hardaway je minuto pred zadnjim piskom sirene pri izidu 104:109 zgrešil nov met za tri točke, pol minute kasneje je enako storil še Dončić. Slednji je bil uspešnejši pri metu za dve točki 22 sekund pred koncem, ko se je po njegovem košu izpisal rezultat 106:111. Dallas je nato celo prišel do žoge, a je bil nato Luka nenatančen 12 sekund pred koncem pri metu iiza črte. Na drugi strani sta sledila dva uspešna prosta meta Hielda.

Sacramento, ki nima pravih možnosti za preboj v končnico, je tako premagal Dallas in mu zadal kar težek udarec, slednji bi se z morebitnim uspehom namreč povsem približal peti ekipi Zahoda LA Lakers. Ob tokratnem neuspehu pa mu tako spet nekoliko bolj za vrat dihajo Portland, Memphis, San Antonio in Golden State. Prav pri zadnjem bodo Mavericks gostovali že manj kot 24 ur po koncu tekme v Sacramentu.

Dončić je zbral 24 točk, 7 skokov in 8 asistenc, enako število točk je na drugi strani zabeležil tudi Richaun Holmes.

Praznih rok tudi Dragić, Čančar do novih točk

Miami Heat Gorana Dragića, ki se bori za čim boljšo pozicijo pred začetkom končnice, je doma izgubil s 102:110 proti Chicagu. Tretji slovenski predstavnik Vlatko Čančar pa je dobil nekaj minut priložnosti za Denver, ki je s 120:96 premagal Memphis.

Dragić, ki je bil v prvi peterki, tokrat ni imel najboljšega strelskega večera, ob metu 3-9 je dosegel osem točk. Miami pa je kljub 33 točkam Jimmyja Butlerja v zadnji četrtini zapravil vodstvo in dovolil Chicagu, da pride do zmage. Prvi strelec gostov je bil Nikola Vučević s 24 točkami. Miami je z razmerjem zmag in porazov 32:30 na sedmem mestu na Vzhodu.

Le dva dni potem, ko bi skoraj dovolil Chicagu preobrat po zaostanku 24 točk, je Miami tokrat zapravil vodstvo sedmih točk v zadnjih osmih minutah tekme. V zadnji četrtini so košarkarji Miamija doživeli strelski mrk. Uspešni so bili pri 29 odstotkih metov, Chicago pa je bil kar 63-odstotno natančen.

"Iskreno, v obrambi celo noč nismo pazili na njihove igralce," je za spletno stran Sun Sentinel ocenil trener Miamija Erik Spoelstra, ki je ostal pri 599 zmagah v ligi. "Nekaj časa smo bili boljši v napadu ... to je dober povzetek naše celotne sezone, če sem iskren."

Na bolj varnem mestu v boju za končnico je Denver, ki je s 40. zmago v tej sezoni na četrtem mestu na Zahodu. Njihov prvi strelec je bil tokrat Michael Porter jr. z 31 točkami, kandidat za najkoristnejšega igralca te sezone Nikola Jokić pa je prispeval 24 točk in 15 skokov. Med strelce pa se je vpisal tudi Čančar, ki je v štirih minutah zadel iz enega poskusa in tekmo končal z dvema točkama.

Dončić in Dallas se bosta v noči s torka na sredo pomerila z neposrednim tekmecem za končnico Golden Statetom. Miami dan kasneje čaka gostovanje v San Antoniu, Denver pa bo isti večer igral v New Orleansu.