70 ogledov

Brooklyn se je utrdil na vrhu Vzhoda

blake griffin Epa
Mrežice so za 41. zmago (41-20) premagale Phoenix Suns.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA Dallas Luke Dončića, Miami Gorana Dragića in Denver Vlatka Čančarja niso imeli tekem. V noči na ponedeljek se je Brooklyn po zmagi nad Phoenixom s 128:119 utrdil na prvem mestu vzhodne konference in ima dve zmagi več od drugouvrščene Philadelphie.

Pri mrežicah sta v odsotnosti Jamesa Hardena, ki je manjkal že na deseti zaporedni tekmi, blestela Kyrie Irving in Kevin Durant. Prvi je soncam nasul 34 točk in 15. tekmo v tej sezoni končal z več kot 30 točkami, drugi pa se je po treh tekmah odsotnosti vrnil na veliko sceno in v 28 minutah dosegel 33 točk. Pri Phoenixu je bil najbolj učinkovit Devin Booker s 36 točkami, Deandre Ayton je prispeval 20 točk in 13 skokov.

| Avtor: Epa Epa

Atlanta je po šestih porazih dosegla prvo zmago. Na krilih Srba Bogdana Bogdanovića, ki je dosegel 32 točk, je ukanila Milwaukee s 111:104. Poleg njega je pomembno vlogo odigral tudi Lou Williams, ki je vseh svojih 15 točk dosegel v zadnji četrtini, zavoljo poškodbe pa ni igral prvi zvezdnik Trae Young. Pri Milwaukeeju sta bila najbolj učinkovita Grk Giannis Antetokounmpo z 31 točkami in 14 skoki ter Khris Middletons s 23 točkami.

Charlotte je bil boljši od Bostona s 125:104, Memphis je v Portlandu slavil s 120:113, Washington je ukanil Cleveland s 119:110, Indiana je v Orlandu slavila s 131:112, v kalifornijskem dvoboju pa je Golden State premagal Sacramento s 117:113.

Vsi trije klubi slovenskih košarkarjev bodo igrali v noči na torek. Miami bo gostil Chicago, Denver se bo doma pomeril z Memphisom, Dallas pa bo gostoval v Sacramentu.