3922 ogledov

Luka preklinjal sodnike, na koncu vzel stvari v svoje roke

Luka Dončić Profimedia
Dallas je bil znova boljši od prvakov, tokrat je LA Lakers premagal s 108:93.

Dallas se je še drugič v treh dneh pomeril z Los Angeles Lakers, Mavericks so tokrat sicer zaigrali brez Kristapsa Porzingisa, ki se je poškodoval na prejšnjem obračunu, v vrstah domačih je manjkal tudi Josh Richardson. Pri Jezernikih je še naprej odsoten prvi zvezdnik lige LeBron James. Ta je zaradi težav z gležnjem  izpustil 18. tekmo zapored.

Luka Dončić in soigralci so dobro odprli tekmo, po prvem košu Slovenca so gostitelji povedli z 12:5. Na polovici četrtine, ko je slovenski zvezdnik zdaj že po običaju dobil na voljo počitek, je bil Dallas rezultatsko še v ospredju, kasneje pa so pobudo prevzeli gostje. Po že četrti zadeti trojki Bena McLemora iz petih poizkusov so Lakers vodili z 21:18.

Luka se je na parket vrnil šele v zadnji minuti prve četrtine pri zaostanku petih točk. Prvih ducat minut se je sicer končalo s košem Willieja Cauley-Steina za 23:26. Dončić je v prvi četrtini ob metu 1/3 iz igre zbral dve točki, dva skoka in tri asistence.

V drugi četrtini so ga znova popolnoma ob živce spravili sodniki, ki nad Ljubljančanom, tega sta večinoma pokrivala po dva nasprotnika, niso dosojali prekrškov. Luka se je večkrat pritožil, naposled pa si prislužil tehnično napako. To je bila njegova 13. v sezoni, več od njega si jih je prislužil le center Philadelphie 76-ers Dwight Howard (15). Dončić je delilcem pravice sicer namenil kar nekaj dobro znanih kletvic.

Lakers so nervozo prvega zvezdnika tekmecev znali izkoristiti, ob dobri igri v obrambi pa so povedli celo za 17 točk. S trojkama sta zaostanek nekoliko omilila Dončić in Dorian Finney-Smith, sekundo pred koncem prvega polčasa pa je Jalen Brunson zadel tri proste mete za 46:58. Luka, ki je imel nekaj težav z roko po enem izmed prejetih udarcev, je na glavni odmor odšel z desetimi točkami ter po tremmi ulovljenimi žogami in podajami.

Dallas je dobro odprl tretjo četrtino, zaostanek se je zmanjšal na sedem točk, gostujoči trener Frank Vogel je zahteval minuto odmora. Ta ni prenesla sptremembe, Dončić je zbral še četrto asistenco v četrtini, po trojki Finney-Smitha pa so domači prišli le na -2 pri 68:70. Lakers so ohranjali manjše vodstvo do zadnje sekunde v tretji četrtini, ko je trojko za izenačenje na 79:79 zadel Tim Hardaway Jr. Ta je pred tem iz igre metal 1/10, za tri točke 0/4.

Prvi dve minuti in pol zadnje četrtine, ki jo je Dončić začel na klopi, sta minili brez doseženega koša, nato so prvi zadeli Lakers. Ti so s štirimi zaporednimi koši kasneje povedli s 87:83. Minuto odmora je tokrat zahteval Rick Carlisle, po njej se je na parket vrnil tudi Luka. Ta je tik pred polovico četrtine zbral svojo deveto asistenco za koš odličnega Dwighta Powella, ista igralca pa sta nato vse skupaj ponovila tudi v naslednji napadalni akciji, po zabijanju Kanadčana je Dallas povedel u 89:87.

Lakers so vse skupaj poskušali prekiniti z minuto odmora, a je slovensko-kanadska naveza hitro Vogla prisilila v nov posvet na klopi. Dobre štiri minute pred koncem so Mavs vodili s 93:89.

V naslednjih dveh minutah je Luka zbral dva skoka pod svojim košem, z 12. asistenco našel J.J. Redicka, ki je zadel met za tri točke, nato pa je sledila še izjemna trojka Slovenca ob izteku napada za 101:91.

Ko je minuto pred koncem Dončića znova pod košem našel Powella, je bil dvoboj že odločen. Na koncu so Mavericks slavili s 108:93, drugi polčas so dobili z rezultatom 62:35.

Luka je zbral 18 točk, 8 skokov in 13 asistenc, 25 točk, le eno manj od osebnega rekorda, je k tretji zaporedni zmagi Dallasa prispeval Powell. Ta je iz igre metal 11/12, zadel je še vse tri proste mete. Pri Lakers je 20 točk dosegel McLamore, 17 pa Anthony Davis.

Zmaga tudi drugih dveh "slovenskih" ekip

Zmagali sta tudi preostali ekipi s slovenskima košarkarjema. Miami Heat je premagal Chicago Bulls s 106:101, Goran Dragić zaradi poškodbe ni igral za zmagovito domačo vrsto, Denver Nuggets pa je bil boljši od ekipe Houston Rockets s 129:116.

Vlatko Čančar je za zmagovalce igral štiri minute, ujel je dve žogi in zgrešil edini met za tri točke. Denver je na četrtem mestu na zahodnem delu lige, Miami pa na vzhodnem sedmi, šesti Boston ima en poraz manj.