2129 ogledov

Velika smola za Dragića: "Zgodilo se je v obrambi"

goran dragić russell westbrook Profimedia
Slovenski košarkar Goran Dragić se je poškodoval ob pokrivanju Russella Westbrooka.

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 122:95 ugnala Washington Wizards. Za zmagovite podprvake lige je Goran Dragić igral v prvi peterki in v 22 minutah zbral devet točk, štiri podaje in tiri skoke, vendar si je v tretji četrtini poškodoval levi gleženj in je njegov nastop na naslednji tekmi vprašljiv.

Luka Dončić Je... se! Šport To je sporočilo lastnika Dallasa ob kritiki Dončića

"Zgodilo se je v obrambi. Poskušal sem zadržati Westbrooka in mi je zvilo gleženj. Trenutno je otečen in boli, vendar še ne vem, kako hudo je. Bomo videli, kako bo jutri. Noč bo ključna," je povedal nekdanji kapetan slovenske reprezentance.

Na vprašanje, ali bo z ekipo odpotoval v New York, je Dragić odvrnil: "Ne vem še. Vse je odvisno od tega, kako se bom počutil jutri."

| Avtor: Profimedia Profimedia

Miami je do osme zmage v sezoni ob 14 porazih praktično prišel že v prvi četrtini, ko je dosegel 40 točk, do konca prvega polčasa pa 71. Tudi v nadaljevanju je domačim za visoko zmago uspelo ustaviti prvega strelca lige Bradleyja Beala (7 točk), ki je zadel le en met iz igre iz 14 poskusov.

lebron james Neumno Šport LeBron: To je kot klofuta

Le dva večera prej je dvoboj teh dveh moštev pripadel igralcem iz ameriške prestolnice, Bam Adebayo (21 točk), Jimmy Butler (14 točk, 9 podaj, 8 skokov), Kelly Olynyk (17 točk, 7 skokov) ter rezervista Kendrick Nunn (25 točk, 8 skokov) in Tyler Herro (17 točk) s soigralci pa so tokrat izpolnili načrte trenerja Erika Spoelstre.

"Igrali smo odlično. Žoga je lepo krožila. Vsi smo igrali dobro v obrambi. Končno smo odigrali eno tistih tekem. Vedno bi morali tako igrati," je ocenil Dragić.

Heat bodo naslednjo tekmo igrali v noči na ponedeljek po slovenskem času v New Yorku.

Luka Dončić Nore številke Šport Prvo štetje: tako kaže Luki Dončiću