73 ogledov

Velikana sta se rešila v zadnjem kolu

Paul Davis Rudy Fernandez Real Madrid Himki Evroliga EPA
V zadnjem kolu Top16 sta si četrtfinale zagotovili ekipi Barcelone in madridskega Reala. Slovo za Himki Zorana Dragića in Brose Baskets Alekseja Nikolića.

V skupini E, kjer so bili že pred zadnjim kolom v četrtfinale uvrščeni Fenerbahče, Lokomotiv Kuban, Panathinaikos in Crvena zvezda, je bila v četrtek na sporedu le ena tekma.

Že odpisani Anadolu Efes se je po zmagi nad Panathinaikosom (91:86) sicer izenačil s Crveno zvezdo, a imajo Srbi boljši medsebojni izkupiček (in tekmo manj). V Carigradu je Pao vodil vse do zadnjih minut, ko je Efes prišel do preobrata in pripeljal tekmo do konca, s tem pa Panathinaikos obsodil na tretje mesto v skupini in četrtfinalni obračun z Laboral Kutxo.

V petek bo Cedevita gostila Zvezdo, Unicaja bo pričakala Fener, Darušafaka pa Lokomotiv Kuban.

Blažič prvi strelec Laborala

V skupini F je bilo pred zadnjim kolom precej bolj napeto. Ob moskovskemu CSKA in Laboral Kutxi, ki sta si že pred sklepno tekmo zagotovila napredovanje, je bilo za preboj v Top8 v igri še kar pet ekip.

Po zmagi Barcelone pri Žalgirisu (59:66) je postalo jasno, da bodo Katalonci potovali v četrtfinale, medtem ko sta Brose Baskets in Olympiacos na račun Blaugrane ostala brez upanja. V Kaunasu je Žalgiris Barceloni sicer nudil dostojen odpor, vse do zadnje četrtine držal korak, nato pa popustil in na koncu klonil za sedem.

O edinem preostalem potniku v četrtfinale je tako odločalo srečanje med madridskim Realom in Himkijem. Španci so si z zmago (83:70) priborili možnost, da še naprej branijo lanski naslov. Vodili so praktično vso tekmo, v zadnji četrtini se Rusi na manj kot osem točk niso uspeli približati. Luka Dončić za Madrid ni igral, Zoran Dragić pa je za Himki v 16 minutah vpisal pet točk in en skok.

Brose Baskets je za slovo od elite doma premagal Laboral Kutxo (89:69). Do odločilne prednosti so Nemci prišli že v prvi četrtini. Aleksej Nikolić je za Brose v dobri minuti vpisal dve točki, Jaka Blažič pa je bil prvi strelec Laborala z 19 točkami, temu je v 29 minutah dodal še šest skokov.

V petek bo na sporedu še srečanje med Olympiacosom in CSKA. Že sedaj je jasno, da se bodo Rusi v četrtfinalu merili s Crveno zvezdo, Laboral s Panathinaikosom, Barcelona z Lokomotivom, Real pa s Fenerjem.