282 ogledov

Ostrostrelec Golden Stata po skoraj treh letih spet na parketu

klay thompson Epa
Ekipa Golden State Warriors je na tekmi s Cleveland Cavaliers v svoji vrstah spet pozdravila zvezdnika Klaya Thompsona.

Do druge zaporedne zmage so prišli košarkarji Denver Nuggets, za katere sicer igra Vlatko Čančar, a bo zaradi operacije stopala odsoten najmanj tri mesece. Košarkarji Denverja so na krilih Nikole Jokića, ki je 22 točkam dodal 18 skokov in šest podaj, premagali Oklahoma City Thunder z 99:95.

Veliko pozornosti je v ligi NBA požela vrnitev Klaya Thompsona v dresu Golden State Warriors po več kot dveh letih in pol odsotnosti zaradi poškodb. Ob zmagi bojevnikov proti Cleveland Cavaliers s 96:82 je Thompson v slabih 20 minutah na parketu dosegel 17 točk (7/18 iz igre, 3/8 za tri). Stephen Curry je za najboljše moštvo zahoda dosegel 28 točk. Thompson je nazadnje igral 13. junija 2019 v finalu lige NBA proti kasnejšim zmagovalcem Toronto Raptors.

| Avtor: Epa Epa

"Ob prvem stiku z žogo sem bil tako vzhičen, videl sem prosto pot do koša in izkoristil priložnost," je sprva dejal Thompson. "Nisem ravno najbolje metal, ampak zelo sem vesel, da sploh lahko pogledam na statistiko in tam vidim svoje ime. Pot do vrnitve je bila dolga. Ne bom rekel, da so občutki enaki, kot ob osvojitvi naslovov, a so podobni," je še dodal 31-letnik iz Los Angelesa.

Po porazu Chicaga ima zdaj najdaljši niz zmag v sezoni moštvo Memphis Grizzlies. Slednji so za deveto zmago zapovrstjo v gosteh bolj zanesljivo, kot priča končni izid 127:119, ugnali Los Angeles Lakers. Za jezernike je 35 točk dosegel LeBron James, a je bil skupaj s soigralci nemočen proti razpoloženim gostom, pri katerih je kar šest košarkarjev preseglo dvomestno število točk.